Jażdżewski o reprywatyzacji: PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła. Zasługuje na wyginięcie

"Nieuregulowane prawa własności, spuszczani na drzewo spadkobiercy, wściekli mieszkańcy oddawanych kamienic stanowią mieszankę wybuchową, która w serii eksplozji skumuluje się w końcu w efektownym KABUM!" - pisze na swoim blogu Leszek Jażdżewski. Jak twierdzi, bomba zniszczy Platformę Obywatelską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Droga prawico, prawdziwą, a nie urojoną, dekomunizacją byłoby uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej" - pisze na swoim blogu Leszek Jażdżewski z czasopisma "Liberte!". "Rozśmieszają mnie do łez ci, którzy twierdzą, że Polska jest bastionem neoliberalizmu. To zjawisko występowało w Polsce niemal wyłącznie w gazetach, a i to do czasu, wystarczy spojrzeć choćby jak władza, w tym tzw. prawica, traktuje w Polsce prawa własności" - zaznacza.

Dostaje się głównie PO: "Nijak nie mogę zrozumieć, jak można nie załapać, że reprywatyzacja i 'dekret Bieruta' w szczególności, które dotyczą najbardziej życiowych interesów mieszkańców największych miast, to dla partii z ambicjami reprezentowania wielkomiejskiej klasy średniej bomba z opóźnionym zapłonem?". Zdaniem Jażdżewskiego, "nieuregulowane prawa własności, spuszczani na drzewo spadkobiercy, wściekli mieszkańcy oddawanych kamienic stanowią mieszankę wybuchową, która w serii eksplozji skumuluje się w końcu w efektownym KABUM!".

PO to "kolejna grupa oportunistów zamiatających problem pod dywan"

"PO nie wyróżnia się w kwestii reprywatyzacji na tle PiS czy SLD niczym nadzwyczajnym" - przyznaje naczelny "Liberte!". "Ot, po prostu kolejna grupa oportunistów zamiatających problem pod dywan, niech kolejny rząd się tym zajmie. Ale żeby ekipa tak doświadczonych politycznych wyjadaczy z Tuskiem na czele nie wykazała zupełnie podstawowego instynktu samozachowawczego i nie dostrzegła nadciągającego kataklizmu?" - dziwi się.

"Dinozaury musiały wyginąć, bo nie były w stanie się przystosować do nagłej zmiany klimatu. Nie można ich jednak winić za to, że nie zrobiły nic w sprawie nadciągającej asteroidy" - pisze na zakończenie Jażdżewski. "PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła. Dlatego zasługuje na wyginięcie dużo bardziej niż nieszczęsne wielkie gady z mezozoiku" - podsumowuje.

Cały felieton do przeczytania tutaj.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (140)
Jażdżewski o reprywatyzacji: PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła. Zasługuje na wyginięcie
Zaloguj się
 • magnusg

  Oceniono 85 razy 33

  No,no-widac,ze Michnik i Soros juz polozyli krzyzyk na PO i chca kosztem PO promowac swoj projekt Nowczesna.

 • zalep

  Oceniono 64 razy 28

  Panie Jarosławie - proszę wsadzić do więzień tych wszystkich nieuczciwych ludzi.

 • m78k

  Oceniono 39 razy 23

  Jak się ukradnie działkę za 160 mln zł to można w Polsce czuć się bezpiecznie. Wymiar sprawiedliwości nie ogarnia po prostu tak dużych sum. Takiemu złodziejowi nie odbiorą nawet przedmiotu kradzieży.

 • szpung

  Oceniono 13 razy 11

  Po kolei bo widze ze koles nieco odlecial, fakty na jednej trzeciej terytorium obecnej Polski ksiegi wieczyste znajduja sie poza naszymi granicami. PRL jest jedynie w 1/4 terytorialna kontynuacja IIRP. Podczas okupacji utracilismy 6 mln obywateli z czego 3 mln to zydzi. Po wojnie doszlo do szeregu aktow prawnych anulujacych dawnych wlascicieli. Pelna ustawa reprywatyzacyjna w tych warunkach jest niewykonalna, prosty przyklad Zydzi niemieccy ktorzy maja prawa do terenow polskich ktore sa rekompensata za wypedzenie z terenow wschodnich. Dodajmy stan prawny 45/89 ktorego nie da sie po prostu wymazac w istniejcych papierach. Taka ustawa w pelni sprawiedliwa moglaby zaistniec w porozumieniu z Litwa Bialorusia Niemcami i Ukraina - niewykonalne.

 • gr_ub_y

  Oceniono 75 razy 9

  100 lat minie, a nikt nie przebije PO w przekrętach i nepotyzmie.

  Gdy badacze za 500 lat odgrzebią w odmętach internetów mój koment, zdziwią się jak były to prorocze słowa.

  Będą mnie wtedy wymienić jednym tchem jako największego myśliciela obecnych czasów.

 • biba1234567

  Oceniono 13 razy 5

  Kolejny nieodpowiedzialny człowiek zwalający wszystko na PO. Po pierwsze wałki robili tez za Lecha Kaczyńskiego, po drugie czego wy chcecie? Unicestwienia partii? Takie teksty dowodzą, że pan Jażdżewski nie dorósł do demokracji. W USA partie mają skandale ale istnieją dziesiątki lat. Dalcego? Bo za wałki odpowiadają konretni ludzie, a nie całe partie. Tak wszystki partie nie przeprowadziły reprywatyzacji, ale emocjonalny pan Jażdżewski, "unicestwia" tylko PO. Tak niech PIS rządzi niszczy Polskę i niech nie będzie dla niego alternatywy, no chba że alterantywą dla PIsu ma być bankster i czlowiek na niskim poziomie petru. No ja dziękuję za Rubikonia..

  Panie Jażdżewski nie jest pan dla mnie autorytetem. Jest pan infantylnym, emocjonalnym słabym blogerem.

  Popatrzcie na partię Nowośmieszną pana ćwierćinteligenta Petru, która ma 8%.
  A może napiszcie artykuł o niskim poziomie wiedzy i inteligencji pana ćwierćinteligenta bankiera petru i jego pseudopartii?

  Wpiszcie na youtubie pihowicz polsat
  oraz
  bartoszewicz polsat nowoczesna

  Oni są żałośni.

  Przypomnę tylko pana petru "Jarosław Kaczyński przekroczył Rubikoń", konstytucja 3 maja dalej obowiązuje, Tusk uciekł do Brukseli i widzę światełko w tunelu. Pihowicz myślała, że inwokacja to inwektywa, blondyna na pytanie dziennikarza Polsatu o najwybitniejszego polskiego polityka powiedziała profesor Bartoszewicz [chodziło jej o Bartoszewskiego], a pani starsza z sejmowej trybuny krzyczała to PISU, że to jest szczyt zenitu. Jest tego więcej, a najlepsi w wynajdowaniu ćwierćinteligencji u nuworyszy od Balcerowicza i Petru są dziennikarze Polsatu, ostatnio Pihowicz została zapytana o program partii i... zatkało ją to było żenujące. Mnie tez pewne rzeczy w Platformie denerwowały, ale demokracje dojrzałe mają partie polityczne istniejące dziesiątki lat. Platforma nie jest doskonała, ale nie jest też zła. Wyobrażacie sobie by NIemcy zagłosowali na partię bankiera o niskim poziomie wiedzy i i inteligencji?

  Gdyby ta śmieszna partyjka nie osłabiła Platformy, to PIs miałby dziś poniżej 230 posłów i zero władzy. Po co petru poszedł z banku do polityki? NIe wiadomo, programu nie ma do tej pory, ale wspiera go tvn24, finansowo wejchert junior i jedna z sondażowni.
  Osłabił PO, dał władze pisowi a w zamian zaoferował swój niski poziom i bełkot.

  Co w petru jest nowoczesnego? To, że jego partia nie ma programu? To, że chce przyjmować 90.000 arabów rocznie? Wpiszcie w google ryszard petru zaprzyjęciem uchodźców.

 • gazeta-sorosa

  Oceniono 8 razy 4

  PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła więc teraz do spółki z michnikowszczyzną zdycha potępiając w czambuł 500+, które to pieniądze sama wszak mogłaby rozkraść, gdyby była przy władzy.
  Ach, cóż za żal :-DDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX