"Ministrowie nie radzą sobie z rasizmem w Polsce, a problem chcą rozwiązać w Wielkiej Brytanii?!"

Marcin Celiński bezlitosny w ocenie wyjazdu ministrów po atakach na Polaków w Wielkiej Brytanii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trzech ministrów, nieradzących sobie z ksenofobią i rasistowską agresją u siebie, zamierza rozwiązać analogiczny problem w Wielkiej Brytanii - napisał na Twitterze Macin Celiński, redaktor naczelny "Liberte".Chodzi do wyjazd ministrów Błaszczaka i Waszczykowskiego do Wielkiej Brytanii.

Celiński pisze o trzech, bo w w ostatniej chwili odwołano wylot ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Delegacja ministrów udaje się do Londynu w związku z incydentami przeciwko polskim obywatelom - oświadczył Rafał Sobczak, dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ, na zwołanej wczoraj naprędce konferencji prasowej.

Polska strona chce, aby z polskimi ministrami spotkali się ich brytyjscy odpowiednicy. - Załatwiamy oczywiście wszystko drogami dyplomatycznymi, rozmawiamy za pośrednictwem naszych ambasadorów, ustalamy agendę spotkań, które będą miały szanse odbyć się dzisiaj jak i jutro, ponieważ prawdopodobnie ta wizyta naszych przedstawicieli polskiego rządu będzie trwała dwa dni - wyjaśnił rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Ataki na Polaków

W niedzielę w brytyjskim Harlow znów pobito Polaków. To tam kilka dni wcześniej na skutek podobnej napaści zginął inny polski obywatel. Policja bada incydent, jako potencjalnie motywowany nienawiścią na tle narodowościowym. Do ataku na Polaków w niedzielę nad ranem doszło ledwie kilkanaście godzin po tym, jak ulicami Harlow przeszedł liczący ponad 700 uczestników marsz milczenia, upamiętniający śmierć zabitego Polaka.

Jurasz: to jest pusty gest

Gest ministrów źle ocenia też Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych: Taka wizyta to w języku dyplomacji bowiem tyle, co oświadczenie, iż mamy zastrzeżenia nie do brytyjskich chuliganów, ale w stosunku do państwa brytyjskiego. To bardzo mocne demarche.

- Gest ten jest pusty. Niczego nie załatwi. Polakom nie pomoże - może jedynie sprowokować brytyjską chuliganerię do dalszych ataków na Polaków. Na pewno uda się jednak upokorzyć Brytyjczyków. No chyba, że Londyn uzna, że jesteśmy krajem po prostu innym niż Niemcy, Francja, czy też Hiszpania i machnie na to ręką. Sam już nie wiem co lepsze. Czy to, żeby Brytyjczycy poczuli się urażeni, czy żeby uznali nas za kraj inny od Niemiec, Francji czy też Hiszpanii - pisze Jurasz.Pojawiają się doniesienia, że ruch premier Szydło, która zleciła wyjazd na Wyspy był nie do końca przemyślany. Krzysztof Skórzyński z Faktów TVN napisał na Twitterze, że w rządzie pojawiają się głosy, że ''trochę przegrzali''.Zajmijcie się napaściami na tle rasowym na terenach, które doświadczają waszej władzy. Mam pełne zaufanie do rządu Wielkiej Brytanii w sprawie moje

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (481)
"Ministrowie nie radzą sobie z rasizmem w Polsce, a problem chcą rozwiązać w Wielkiej Brytanii?!"
Zaloguj się
 • gocha_66

  Oceniono 96 razy 74

  To SĄ rasiści i ksenofoby, nigdy nie zamierzali walczyćz rasizmem i ksenofobią w naszym kraju.
  To, że jadą do GB w sprawie napadów na naszych obywateli to jest po prostu farsa

 • janko_buszewski

  Oceniono 118 razy 62

  ja bym poszedł za ciosem i wysłał do UK cały rzad "dobrej zmiany" i to na 4 lata - przecież widać jasno że Anglicy sami sobie nie bardzo radzą ze wstawaniem z kolan i odzyskiwaniem godności, to się im bratnio dopomoże

 • kasjan007

  Oceniono 71 razy 57

  Bo dla tzw. prawdziwych Polaków , narodowców ,kiboli i pis-owców rasizm jest tylko wtedy, kiedy biją Polaków. Kiedy Polacy biją obcych - wg nich jest o.k. Ot, taki prymitywny sposób myślenia, właściwie nie tok myślenia, bo myśleć nie potrafią. Za nich myślą Międlary i podobne kreatury.

 • pimpao

  Oceniono 98 razy 50

  Oni nie tylko sobie nie radzą, oni są współtwórcami wzrostu rasizmu, ksenofobii, nacjonalizmu i bandyterki w Polsce. Ich wyjazd tam jest tak bezdennie głupi i szkodliwy, że wymyślić go mogli tylko idioci zasiadający obecnie na fotelach ministerialnych w rządzie PiS.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 81 razy 43

  Zdanie mówiące, że ministrowie nie radzą sobie z rasizmem w Polsce nie jest prawdziwe.
  Przecież ONR, kibole, narodowcy mają ich wsparcie. Przy braku reakcji także widać zapewnioną bezkarność.

 • jokanda102

  Oceniono 47 razy 39

  Nic dodac, nic ujac! Polacy chca podac WB pomocna dlon w rozwiazywaniu problemu ksenofobii, nietolerancji i agresji, buahaha...

 • Anna Nnn

  Oceniono 46 razy 36

  Płaszczak ciągle bredzi o porażce multi-kulti... no to ma w Anglii to czego chce w kraju.... tam nie chcą polskiego multi-kulti:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX