"Cynizm i obłuda. Dlaczego Duda, Waszczykowski, Błaszczak nie apelują ws. wydarzeń w Polsce?"

"Ksenofobia i nietolerancja dotyka nie tylko Polaków na Wyspach. Dotyka ona także imigrantów w Polsce. Nie ma ofiar lepszych i gorszych. W demokratycznym państwie prawo powinno ich chronić tak samo jak etnicznych Polaków. A nasze Kościoły ze swej strony powinny przyłączyć się do potępienia przypadków ksenofobii i nietolerancji" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicysta "Polityki" ostro krytykuje prezydenta i ministrów za brytyjską ofensywę, po atakach na Polaków: wizytę ministrów Błaszczaka i Waszczykowskiego na Wyspach i apele prezydenta do zwierzchników tamtejszych kościołów.

I pyta, dlaczego władze nie reagują tak ostro, gdy w Polsce dochodzi do ataków na tle ksenofobicznym. Nie tylko na imigrantów, ale także na polskich obywateli. "Nie ma ofiar lepszych i gorszych" - podkreśla Adam Szostkiewicz.

Zdaniem publicysty, to nasze władze nie reagują na ataki do których dochodzi w Polsce, "obniża rangę apeli pana Dudy" i ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości.

"Nie może być podwójnej miary: tolerancja i ochrona praw Polaków na Wyspach, brak tolerancji i ochrony praw imigrantów o ,"złym pochodzeniu" w Polsce. Dlatego gest prezydenta wydał mi się w sumie posunięciem propagandowym, pozbawionym realnej treści, podobnie jak londyńska wizyta dwóch ministrów. Nie można apelować o tolerancję i protestować przeciwko ksenofobii u innych, a nie robić nic w tej samej sprawie u siebie. Takie apele to cynizm i obłuda" - pisze na blogu Szostkiewicz.

"Rząd nie udźwignął presji. Jak dojdzie do kolejnych ataków, to wyśle na Wyspy policję?" - Wróbel krytycznie o reakcji rządu na ataki na Polaków>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (70)
"Cynizm i obłuda. Dlaczego Duda, Waszczykowski, Błaszczak nie apelują ws. wydarzeń w Polsce?"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 34 razy 26

  dokładnie, jak banda łysych debili pobiła kebabiarza w Warszawie ( np. chrześcijanina z Libanu) to nawet jeden minister dudy nie ruszył żeby poprowadzić śledztwo, już nie mówiąc o pisaniu do Episkopatu

 • frodozbagien

  Oceniono 37 razy 21

  Gdy pobito w Warszawie arabskiego studenta, jakoś nikt z waadzy nie protestował, nie zaapelował... :(

 • waldi1953

  Oceniono 21 razy 15

  "Cynizm i obłuda. Dlaczego Duda, Waszczykowski, Błaszczak nie apelują ws. wydarzeń w Polsce?" Bo w Polsce ofiary są same sobie winne gdyż prowokują...wychodząc na ulicę.A że podobno nikt na razie nie zginął , to powoli wszystko zmierza w tym kierunku obym się mylił,ale jak widzę polskiego Prezydenta przemawiającego językiem i miną nienawiści do wszystkiego co nie pisowskie to to jako zachętę dla organizacji ONR itp.

 • uthark

  Oceniono 23 razy 15

  "Ksenofobia i nietolerancja dotyka nie tylko Polaków na Wyspach. Dotyka ona także imigrantów w Polsce"

  W takim razie ministrowie spraw wewnętrznych i zagranicznych zainteresowanych krajów powinni zainteresować się problemem i przybywać do Polski. Oczywiście, rządząca w Polsce ekipa nazwałaby to mieszaniem się w wewnętrzne sprawy suwerennego kraju, który skończył już z polityką na klęczkach . ;-)

 • kemor234

  Oceniono 17 razy 13

  Jak wódz rozkaże, to będą apelować. Oj, jak będą apelować. Ze zdwojoną siła będą apelować. Nawet z potrójną (siłą). Każde wystąpienie będzie się zaczynało apelowaniem. Do porzygania.

 • konradmarburg

  Oceniono 27 razy 13

  Tu nie potrzebne są żadne pytania. To, co się odbyło to po prostu wstyd. Kompromitacja na całego. "Poselstwo" wysłano do typowej ulicznej sprawy. Zapewne nie mającej wiele wspólnego z żadną ksenofobią. Naprawdę nie widzę żadnego (również propagandowego) sensu tego wyjazdu.

 • arcypapa

  Oceniono 25 razy 11

  Jeszcze przyjdzie taki czas że "polski kościół" będzie darł mordy o nietolerancji, gdy zacznie to ich dotyczyć a zacznie i to prędzej niż się spodziewają

 • glemp1

  Oceniono 11 razy 7

  Zajebiście jest, gdy "patryjoci" biją obcych.Natomiast gdy biją "patryjotów" na emigracji, to wtedy jest wybitnie PiS-dowato. Prawiczki z pewnoścą znają stare powiedzenie: Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe...

 • tilow3

  Oceniono 18 razy 6

  Ta "wysyłka" miała jeden cel - suweren musi widzieć, że "to my dbamy, my podnosimy z kolan, to my jesteśmy dobro" etc etc. Tyle tylko, że jak głupi chce coś dobrego, to wychodzi mu coś przeciwnego. Mam prośbę do pisowców, wskażcie mi jednego polityka PiS za którego nie musiałby się nikt wstydzić. Jednego mądrego, który nie szczuje, nie judzi i nie kłamie. I co? Houston! mamy problem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX