Kaczyńska przeciwna zakazowi aborcji: Okrucieństwo. Kobiety powinny mieć prawo podjęcia decyzji

Marta Kaczyńska krytykuje zarówno projekt ustawy zakazującej aborcji, jak i drugiej - ograniczającej in vitro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marta Kaczyńska w felietonie w tygodniku "wSieci" zabrała głos ws. aborcji.

W ub. piątek posłowie zdecydowali, że komisje będą pracować nad projektem ustawy radykalnie zaostrzającym prawo aborcyjne. Ordo Iuris - stojące za inicjatywą - chce zakazu przerywania ciąży i kary więzienia nie tylko dla lekarzy, ale i dla kobiet. Przeciwko tej zmianie prawa protestują środowiska kobiece.

"Okrutne rozwiązanie"

- Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin - pisze Marta Kaczyńska.

Przypomina, że 80 proc. Polaków jest za tym, by aborcja była dopuszczalna, gdy ciąża zagraża życiu kobiety, niewiele mniej (75 proc.) - jeśli ciąża zagraża życiu ciężarnej. - Kobiety powinny mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych - uważa Kaczyńska.

I słowo o in vitro

Dodatkowo - jak pisze córka b. prezydenta - ograniczanie możliwości dokonywania zabiegów in vitro (kolejny projekt, który przeszedł w Sejmie) uznać należy za przejaw hipokryzji. - Coraz większy odsetek par ma problem ze spłodzeniem potomstwa i zasługuje na wsparcie bez konieczności szukania pomocy za granicą - pisze Kaczyńska.

Jej zdaniem ważne jest przekonywanie kobiet do nieodkładania decyzji o macierzyństwa i dbanie o swoją kondycję, ale "nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji (...) starzejące się społeczeństwo nie może rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych".

Cały felieton w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (283)
Kaczyńska przeciwna zakazowi aborcji: Okrucieństwo. Kobiety powinny mieć prawo podjęcia decyzji
Zaloguj się
 • aerofan

  Oceniono 43 razy 37

  Wielkie mydlenie oczu, że pani Kaczyńska i jej stryj (który głosował za pozostawieniem projektu liberalizującego do dalszego rozpatrywania) są tacy fajni, tylko dziwnym trafem całe PiS głosowało odwrotnie.

 • Bogda Lipczyńska

  Oceniono 30 razy 30

  Chyba o to chodzi ,żeby kobiety bały się zgłaszać gwałt aby faceci byli bezkarni. Wychowanie dziecka z gwałtu i tak spocznie na kobiecie , albo na państwie Wyobraźcie sobie ilu takich zboczonych jest w rządzie skoro taka ustawa przeszła.

 • tw_dyrektor

  Oceniono 31 razy 27

  martusiu wszystko fajnie.
  tylko co to tego wszystkiego ma kler?
  jeżeli ty nie potrafisz podejmować decyzji bez panów w sukienkach to 'ok.
  ale większości Polakom oni nie są do niczego potrzebni.

 • szpung

  Oceniono 70 razy 24

  Obecny kompromis aborcyjny pozostawia margines dla ludzkiego sumienia i niech tak pozostanie.

 • qwertura

  Oceniono 22 razy 22

  Uuuu, to sobie biedna nagrabiła teraz u wuja. Całe szczęście, że geny odzedziczyła po "czarownicy" (świeć Panie nad duszą Marii Kaczyńskiej), a nie po linii bliźniaków.

 • yosemitesam

  Oceniono 22 razy 20

  A co jej szkodzi skrytykować? W partii nie jest, polityką się nie para, wpływu na nic nie ma. Ja też krytykuję - i co komu z tego? Tyle samo.

 • mirekk55

  Oceniono 18 razy 18

  Niech Jarek sobie przypomni jak Rydzyk szydził z jego brata Lecha i bratowej jak opowiedzieli się publicznie za utrzymaniem kompromisowej ustawy aborcyjnej z 1993 roku.A Prezydentową wręcz nazwał - CZAROWNICĄ.On jako brat i to jeszcze bliżniak do końca swoich dni nie powinien podać ręki temu zakłamanemu MILIONEROWI w sutannie Rydzykowi...

 • schneckenkorn

  Oceniono 19 razy 17

  W rodzinie Kaczyńskich był zawsze pluralizm poglądów. Maria Kaczyńska czytała Cosmopolitan, miała lewicowy światopogląd. A jednak z Lechem się kochali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX