Mizierski ironicznie: Posłowie chcą, by stróżem i dysponentem łon był reprezentowany przez sejmową większość suweren

- Zdaniem polityków obozu rządzącego problemem wielu polskich kobiet jest kompletny brak zrozumienia tego, do czego polska kobieta służy i jakie ma zadania - komentuje protesty kobiet i kuriozalne reakcje na nie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W poniedziałek w całej Polsce odbyły się protesty kobiet, które nie zgadzają się na proponowane zmiany zaostrzające prawo aborcyjne.

- Zdaniem polityków obozu rządzącego problemem wielu polskich kobiet jest kompletny brak zrozumienia tego, do czego polska kobieta służy i jakie ma zadania - pisze Sławomir Mizierski w swojej rubryce w "Polityce". - Niektóre dziewuchy nie przyjmują np. do wiadomości, że ich łona to wspólne dobro wszystkich Polaków, i nie może być tak, żeby każda kobieta rządziła łonem tak, jak się jej podoba. Dlatego posłowie PiS proponują, żeby stróżem i dysponentem łon był reprezentowany przez sejmową większość suweren. Określiłby on w ustawie, jakim wartościom łona polskich kobiety mają służyć, a także dyscyplinował właścicielki niektórych łon - ironizuje Mizierski.

Po poniedziałkowym Strajku Kobiet niektóre komentarze polityków wzbudziły gniew - minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski za swoje komentarze (o "zabawie" i "marginalnym proteście") został zdyscyplinowany przez premier Beatę Szydło.

Dziś do chóru krytyków dołączył Paweł Kukiz, który mówiąc o aborcji stwierdził, że "trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Mizierski ironicznie: Posłowie chcą, by stróżem i dysponentem łon był reprezentowany przez sejmową większość suweren
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 10 razy 4

  przypominam iz juz w pierwszej komorce znajduje sie helix i pelna informacja ze szczegolami odnosnie koloru oczu rodzacego sie czlowieka apelujemy do rozumu skoro przestal panowac nad narzadem.

 • brian1234

  Oceniono 14 razy 4

  Sprawa już umarła. PiS poniósł straty wizerunkowe. Opozycja cały czas jest żałosna. W Polsce w odróżnieniu od Zachodu Europy i Gazety cały czas większość nie gloryfikuje aborcji.

 • ramonpol

  Oceniono 3 razy 1

  Przykazanie " nie zabijaj" było tylko wewnątrz plemienne, co do "innych", zwanych pzrez żydów gojami, nie tylko nie było zakazu zabijania, ale nakaz. Starotestamentowe dzieje zniszczenia Jerycha przez Jozuego , jak i cała historia zajęcia ziemi obiecanej przez plemiona Izraela moralnie niczym się nie różni od poczynań hitlerowców w trakcie II wojny.
  Ludzie, którzy uznają biblię za ostateczną wyrocznię moralności nie mają zielonego pojęcia co tam jest napisane.
  To np. wykaz czynów za które wg biblii należy karać śmiercią ; Księga Kapłańska roz 20.- złorzeczenie rodzicom, cudzołóstwo, seks z macochą, seks z synową, zoofilia, homoseksualizm, i oczywiście praca w szabat...
  Co do hierarchii "życia" bóg biblijny - II księga mojżeszowa roz. 20 werset 22-23
  Za unicestwienie płodu nakazuje zapłacić rekompensatę pieniężną, za zabicie kobiety żąda życia sprawcy za życie kobiety.

 • realistas

  0

  Kler chce dysponować damskimi łonami. Kawalerowie cały czas o tym myślą. Dlatego nie można odróżnić u nich dewiacji seksualnej od fanatyzmu religijnego.

 • femma12

  Oceniono 12 razy 0

  No super. Mamy wiec eugenike i pelnie władzy kobiet na rozplodem. To rzeczywiście nowy wspanialy swiat

 • maura4

  Oceniono 10 razy 0

  Co prawda, to prawda. Ja nie przyjmuję do wiadomości, że moje łono należy do suwerena. Nie znam też żadnej dziewczyny gotowej zrzec się swojej własności na rzecz władzy, suwerena i KK. Nie mogę też pojąć do czego mam służyć i jakie zadania stawia przede mną suweren, władza i KK. Taki defekt.
  Widziałam w tv takie, które rozumieją do czego służą i jakie mają wypełniać zadania. Jedna pytana przez dziennikarza, dlaczego uważa, że gdyby znalazła się w dramatycznej sytuacji związanej z ciążą, to władza zdecyduje za nią lepiej. Czy to jest jakiś brak zaufania do siebie ? Zamieniłam się w słuch, ale odpowiedzi nie było, za to kręcenia sporo.
  Słyszałam też wypowiedź aktorki, której nazwiska nie pamiętam, ale wiem, że grała w Smoleńsku, że kobieta, kiedy nie jest w ciąży, traci czas.Ta też wie, co do niej należy, ale widocznie zbyt dużo takich nie ma, skoro chcieli zmusić wszystkie.

 • wlomat1

  Oceniono 1 raz -1

  Niektóre dziewuchy nie przyjmują np. do wiadomości, że ich łona to wspólne dobro wszystkich Polaków, i nie może być tak, żeby każda kobieta rządziła łonem tak, jak się jej podoba.
  Coś takiego to może napisać np. ktoś kto kandyduje do tytułu Idioty Roku. Bo do znudzenia "obrońcy życia" mówią i piszą, że nie chodzi o żadne łona czy macice - ale o ich zawartość.
  A politycy unikają tematu jak tylko mogą >!>!>

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy -2

  ... taaaak, tylko że ten tzw. suwener zwany także "szybką rączką", na widok łona podjąłby rejteradę na flanki Kremla.

 • jezierskiadam

  Oceniono 15 razy -3

  Suweren Kaczyński chce decydować o wszystkim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX