Te filmy wyborcze są NAPRAWDĘ słabe... [WIDEO]

Tym spotom czegoś zabrakło - kreatywności, wykonania, pomysłu, humoru. Prezentujemy siedem - naszym zdaniem - najmniej udanych klipów wyborczych tej kampanii.
Klip Ryszarda Listwana Klip Ryszarda Listwana youtube.com

Ryszard Listwan - Platforma Obywatelska

Wiemy jedno - tej filmik nie był pomysłem synów pana Listwana - dowiadujemy się tego z... samego klipu. Rodzinne spotkanie ojca z synami nie jest chyba najlepszą metodą pozyskania wyborców.

Trzeba przyznać rację narratorowi klipu - był to trudny dialog. Chociaż - oddając głos komentarzom na różnych serwisach udostępniających film - warto docenić jego autentyzm. Ryszard Listwan kandyduje z list Platformy Obywatelskiej z powiatu suskiego.

Klip Polska Jest Najważniejsza Klip Polska Jest Najważniejsza youtube.com

Polska Jest Najważniejsza

PJN miał kilka niezbyt udanych klipów. Jednym z ostatnich jest "Balon" - niby wiadomo, o co w nim chodzi, ale coś w nim nie gra.

Podobna sytuacja była z klipem "Wszystko jest możliwe". Nawet członkowie partii mieli problem, żeby znaleźć powiązanie między kuponem Lotto, wyborami a tytułem filmiku.

Klip PSL 'Pozory mylą' Klip PSL 'Pozory mylą' youtube.com

Polskie Stronnictwo Ludowe - 'Pozory mylą'

Docenialiśmy piosenkę wyborczą Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trudno jest jednak komplementować ich spot "Pozory mylą".

Bez wyraźnego przekazu, dwuznaczny klip wywołał burzę na forum serwisu Youtube.com. "Ktoś z bardzo płytką wyobraźnią zrobił ten spot", "Eeeee, o co chodzi w tym spocie? :-P PSL wybuduje za stodołami rolnikom korty, czy co?" - to niektóre z komentarzy.

Klip Łukasza Wabnica Klip Łukasza Wabnica youtube.com

Łukasz Wabnic, Sojusz Lewicy Demokratycznej

'Seksistowski' - to określenie, które pojawia się najczęściej w ocenie spotu kandydata SLD. Oto Łukasz Wabnic ratuje z opresji niewiastę, ta - w zamian - zaczyna eksponować biust. Kandydat do Sejmu na to...

Klip Tadeusza Aziewicza Klip Tadeusza Aziewicza youtube.com

Tadeusz Aziewicz, PO, czyli Śledź w Gdyni

Aziewicz zaznacza, że to film z przymrużeniem oka. I fakt - może się podobać, ale w kategorii spotu wyborczego tego filmu nie można nazwać udanym.

Klip Elżbiety Arbart Klip Elżbiety Arbart youtube.com

Elżbieta Arbart

Z jednej strony straszny, z drugiej niezrozumiały. Przez kolegów z redakcji wskazany jako najgorszy filmik kampanii. Do tej pory.