Air Show 2018 w Radomiu. Pokazy akrobacji i sprzętu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Air Show 2018 w Radomiu dedykowany jest w tym roku 100-leciu lotnictwa wojska polskiego. Co będzie można zobaczyć? Pokazy w powietrzu, a także wystawę sprzętu. Impreza odbędzie się 25 i 26 sierpnia. Udział zapowiedziało 21 zespołów lotniczych z całego świata.

Air Show 2018 w Radomiu. Kiedy odbędą się pokazy?

Tegoroczne pokazy lotnicze w Radomiu będzie można zobaczyć 25 i 26 sierpnia. Impreza dedykowana jest 100-leciu polskiego lotnictwa wojskowego i odbędzie się, jak zwykle, na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00, a zakończą w niedzielę o 18.00.

Air Show 2018 w Radomiu. Próbny przelot Boeinga 737 MAX Polskich Linii Lotniczych LOT z Biało-Czerwonymi Iskrami. Air Show 2018 w Radomiu. Próbny przelot Boeinga 737 MAX Polskich Linii Lotniczych LOT z Biało-Czerwonymi Iskrami. MARTA DUDZINSKA

Air Show 2018 w Radomiu. Ceny biletów i program

To będzie XVI edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Jednodniowe bilety kosztują 40 zł, ulgowe 25 zł. Widzowie tegorocznych pokazów będą mogli zobaczyć m.in. wiatrakowiec, szybowiec, śmigłowice, myśliwce a nawet boeinga i samoloty transportowe Hercules. Potwierdzona został też pokaz maszyny Awacs, czyli natowskiej maszyny wczesnego ostrzegania.

Gdzie kupić bilety?

Bilety można kupić w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu oraz w serwisie ebilet.pl. Za wejście płacić nie muszą m.in. dzieci do lat 6 wchodzące z opiekunem, który posiada ważny biliet, osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, kombatanci wojenni oraz umundorowani żołnierze. 

Nie zabraknie zagranicznych gości

Na pokazach lotniczych Air Show 2018 w Radomiu co roku można zobaczyć wielu zagranicznych gości. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele 21 państw, w tym m.in. Hiszpanii, Niemiec, Czech, Turcji, Ukrainy, Włoch, Pakistanu i Chorwacji.

Pokazy odbywają się co dwa lata

Pierwsze pokazy Air Show odbyły się w Polsce w 1991 roku na poznańskiej Ławicy. Kolejne edycje imprezy organizowano w 1995 i 1996 roku, ale zmieniono ich lokalizację, odpowiednio na Dęblin i Bydgoszcz. W 2000 roku zostały już na stałe przeniesione do Radomia. Obecnie odbywają się co dwa lata. 

Zaprezentują się zespoły z całego świata

W tegorocznych pokazach Air Show 2018 w Radomiu weźmie udział 11 zespołów akrobatycznych z całego świata. Niektóre będą w Polsce już nie pierwszy raz. To kolejna wizyta m.in. grupy lotniczej Frecce Tricolore z Włoch. 

Silna polska reprezentacja

Na radomskim niebie nie zabraknie w tym roku również silnej polskiej reprezentacji. Widzowie zobaczą m.in. wojskowe zespoły akrobacyjne Biało-Czerwone Iskry i Orlik. Możliwości lotnictwa cywilnego zaprezentują formacje Grupa Żelazny, Cellfast Flying Team oraz m.in. Artur Kielak Xtreme Aerobatics. 

Nie tylko samoloty

Pokazy lotnicze i wystawy sprzętu, to nie jedyne, co czeka na widzów. Program wydarzenia obejmuje również skoki spadochronowe, podczas których skoczkowie stworzą spadającą formację z flagami.

Air Show 2018 w Radomiu. Jak dojechać?

Pod bramy lotniska będzie kursować regularna komunikacja miejska, ale nie tylko samolotami będzie żyć Radom w sobotę. Na placu Corazziego odbędzie się bowiem pokaz mody Radom Fashion Show. 

Aż 180 tys. widzów

W rekordowej XIII edycji imprezy w 2013 roku wzięło udział około 180 tys. widzów. W tym roku chętnych również nie brakuje. Jak będzie w tym roku?

DOSTĘP PREMIUM