Nad wejściem na Stadion Narodowy zerwał się sufit

Nad jednym z wejść na Stadion Narodowy zerwała się część sufitu - informuje Radio ZET. Przedstawicielki biura prasowego stadionu zapewniły w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że usterka została już usunięta na koszt wykonawcy. Sprawdzane jest pozostałe 16 wejść. NCS musi uwinąć się z kontrolą do piątku, kiedy to stadion na czas Euro2012 przejmuje UEFA.

W wyniku zerwania sufitu nikomu nic się nie stało - donosi reporter Radia ZET . - To drobna usterka, już została usunięta na koszt wykonawcy - mówi portalowi Gazeta.pl Daria Kulińska, rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu. Usterka nastąpiła w wejściu na sektory D14 - 15. Podwieszany sufit to jeden z elementów wykończeniowych wejścia. Wewnętrzny zespół Narodowego Centrum Sportu, generalnego wykonawcy i projektanta wezwał wykonawcę do usunięcia na koszt własny usterki. Przeanalizował też możliwe jej przyczyny. Najbardziej prawdopodobną był wadliwy montaż elementów podtrzymujących sufit po pracach instalacyjnych prowadzonych w tym wejściu.

Naprawa zaczęła się już w poniedziałek po południu i zakończyła się w środę 9 maja. Trzeba będzie jednak sprawdzić stan sufitów nad wszystkimi siedemnastoma wejściami na stadion. Badanie właśnie trwa, jego wyniki będą znane już w piątek. Także w piątek kontrolę nad stadionami, na których rozgrywać się będą mecze Euro 2012, obejmie europejska federacja piłkarska UEFA.

Zobacz wideo

"Polskie lokomotywy w narodowych barwach od Svarowskiego [ZOBACZ] >>

DOSTĘP PREMIUM