Lis jako esesman na okładce "W Sieci". Ziemkiewicz: "To aby nie fejk?" Twitter komentuje

Na okładce poniedziałkowego wydania "W Sieci" zamieszczono wizerunek Tomasza Lisa w mundurze esesmana trzymającego w zakrwawionej dłoni różaniec. Tytuł: "Prawie jak Goebbels". Okładka od razu wzbudziła emocje wśród komentatorów na Twitterze.

Okładka z Lisem ilustruje jeden z głównych tematów poniedziałkowego wydania "W Sieci" - "Listu dziennikarzy do dziennikarzy", który podpisało ok. 30 związanych z prawicą osób. Sygnatariusze bronią Kościoła przed "histeryczną kampanią nienawiści", jaką - wg nich - prowadzą media w Polsce po ujawnieniu kolejnych przypadków pedofilii wśród księży i bagatelizujących je reakcjach hierarchów kościelnych.

Tomasz Lis na okładce tygodnika 'wSieci'Tomasz Lis na okładce tygodnika "wSieci"  W Sieci, 12 października 2013

Co na to sam Lis? - Karnowscy, cóż nieszczęścia chodzą parami. A całą resztę zostawiam prawnikom - powiedział "Gazecie Wyborczej" . Nie mówi jednoznacznie, czy będzie pozywał wydawców "W Sieci": - Na "randkę" z tymi brunatnymi typami nie mam ochoty, ale jeśli prawnicy uznają, że ta okładka jest materiałem na proces, to będzie proces.

Okładka pojawiła się w internecie w sobotni wieczór. Wywołała gorące reakcje na Twitterze.

Nawet prawicowy dziennikarz Rafał Ziemkiewicz nie był pewien, czy jest prawdziwa. - A ta okładka WSieci to aby nie fejk? - dopytywał.

- Jeden z braci Karnowskich oddał swój znoszony mundur, różaniec i tubkę keczupu Tomaszowi Lisowi, żeby zrobić dobrą okładkę. Wyszła szmira - ocenił Jarosław Kuźniar z TVN24.

- Okładki "W Sieci" pokazuje, że prawicy zależy na Kościele tak samo jak Lisowi. Zarabiają na tym samym, w inny sposób - skomentował Błażej Strzelczyk z "Tygodnika Powszechnego".

- Pomijam kwestię poziomu, ale Lis w wSieci ma na sobie mundur SS, a nie Goebbelsa - zauważył Roman Imielski z "Gazety Wyborczej".

- "W Sieci" broni pedofilów. Gratulacje, wiecie, jak zjednać sobie ludzi - ocenił Piotr Sokołowski z "Liberte".

Znany bloger Azrael Kubacki: - Pewien wysoki, dowcipny mecenas, na G., już spokojnie zaciera ręce w sprawie reprezentowania T. Lisa vs Karnowscy za chamską, prymitywną okładkę...

Paulina Kozłowska, 300polityka: - Ale ta okładka na serio? Bo gdyby mi ktoś powiedział, że to pastisz wsieciowych okładek, uwierzyłabym bez problemu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

DOSTĘP PREMIUM