"Tusk był jedyną wybitną postacią w PO. Poważne wyzwanie - odbudowa zaufania do partii"

Na rok przed wyborami parlamentarnymi PO ma spory kłopot. Bo jak mówił w TOK FM prof. Aleksander Smolar, Donald Tusk "był jedyną wybitną postacią w partii". Żeby wygrać wybory trzeci raz z rzędu, nowi liderzy muszą odbudować zaufanie do Platformy. - To bardzo poważne wyzwanie.

Prof. Aleksander Smolar przypomina, że choć PO wygrywa w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych, to PiS od dwóch lat cieszy się większym poparciem. Jedynym istotnym wyjątkiem w tej tendencji było zwiększenie poparcia dla PO, przy okazji wydarzeń na Ukrainie. - I Platforma Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego. Symbolicznie, ale wygrała.

Jak podkreśla prezes Fundacji Batorego, do wyborów parlamentarnych jest zbyt wiele czasu, by ferować wyroki. - Niczego nie można wykluczyć.

PO osierocona

Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", nowi liderzy Platformy Obywatelskiej stoją przed "poważnym wyzwaniem odbudowy zaufania" do partii. - Wybór Donalda Tuska na prezydenta Europy, czyli wielki triumf osobisty Donalda Tuska i symboliczny sukces Polski, w istotny sposób osłabia Platformę Obywatelską. To nie ulega wątpliwości. Bo Tusk był jedyną wybitną postacią w partii, po wyeliminowaniu - przy swoim istotnym współudziale - innych.

Według prof. Smolara PO po odejściu Tuska jest partią osieroconą.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM