"Newsweek": Czy PiS chce odsunąć Kaczyńskiego? "Spisek"

Jarosław Kaczyński uważa, że grupa polityków z jego partii zawiązała spisek, by odsunąć go od władzy - pisze "Newsweek". Rzekomi spiskowcy mają zacząć realizację swojego planu od wystawienia swojego kandydata w organizowanych przez PiS prawyborach prezydenckich.

Jak donosi tygodnik w zmowie mieliby brać udział m.in. rzecznik partii Adam Hofman i europoseł Ryszard Czarnecki. Elementem rzekomego spisku miałoby być wystawienie kandydatury twórcy SKOK Grzegorza Biereckiego w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

A zdaniem współpracownika Jarosława Kaczyńskiego, z którym rozmawiał "Newsweek" znamienne jest, że pierwszy pomysł prawyborów zgłosił Ryszard Czarnecki, a w kuluarach wspierał go Adam Hofman. - To nie przypadek - mówi anonimowy polityk. Tygodnik zapytał Biereckiego, czy ten jest gotowy na kandydaturę w prawyborach. Nie zaprzeczył.

Kolejnym krokiem w realizacji spisku miałoby być - pisze "Newsweek" - przejęcie kontroli na finansami partii. Jak? Poprzez wzięcie kredytu w SKOK (Kaczyński już jest tam zadłużony). Dotychczasowy skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski chciał kredyt wziąć w PKO BP. Ale on skarbnikiem już nie jest - odszedł po długim konflikcie z senatorem Grzegorzem Czelejem, bliskim znajomym Hofmana i Biereckiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

TOK FM PREMIUM