"Na planecie Kepler-452b grawitacja jak w Polsce" [243 LISTA PRZEBOJÓW]

Nie słuchasz radia 24 godziny na dobę? W ?Liście Przebojów" ocalamy od przeoczenia słowa/lapsusy i wypowiedzi niezwykłe z wielu różnych powodów: śmieszne, często też jednak - kontrowersyjne.

Dla tych z was, którzy trafili do nas po raz pierwszy - słowo wstępu. Lista Przebojów TOK FM to zestawienie najciekawszych, najzabawniejszych, najbardziej pamiętnych słów, jakie wypowiedziano w minionym tygodniu do naszych mikrofonów studyjnych i reporterskich albo np. na konferencjach prasowych. Wybieramy najbardziej znaczące fragmenty, każdy z nich ma swój tytuł i numerek - to drugie po to, by łatwo było na nie zagłosować. Propozycje do "Listy" emitujemy co jakiś czas na antenie Radia TOK FM, przez cały czas można je znaleźć także tu: w portalu tokfm.pl, tutaj - poniżej - także można ich posłuchać, a jeszcze niżej: zagłosować. Co piątek, po 14.40 w Radiu TOK FM ogłaszamy wyniki głosowania i przedstawiamy premiery na kolejny tydzień. Potem, do kolejnego piątku (chyba że wypadnie jakieś święto) można głosować na kolejne propozycje. I tak w kółko się to kręci od ponad dwustu wydań...

CO NOWEGO?

Zwycięzcą notowania 242. - podobnie jak poprzedniego - jest prof. Jerzy Vetulani, na miejscu drugim: oświadczyny, na trzecim: kto komu dołoży.

Wśród premier: dużo cytatów z weekendowych programów, w tym m.in. daty urodzenia sławnych ludzi, popularne w pewnych kręgach i okolicznościach pożegnanie oraz nauka o Ziemi, czyli jaką mamy grawitację w Polsce, a jaką gdzie indziej.

Słuchajcie, głosujcie, możecie też do nas pisać: lista@tok.fm TOK 1 - Między Sosnowcem a Sławkowem. Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Jaroński u Przemysława Iwańczyka

TOK 2 - Cele nierekreacyjne. Prof. Jerzy Vetulani u Aleksandry Pezdy

TOK 3 - Nauka o Ziemi. Agata Kowalska, Piotr Maślak

TOK 4 - Mów dalej. Przemysław Iwańczyk i Aleksandra Dziadykiewicz

TOK 5 - To pa. Włodek Dembowski vel Paprodziad u Ewy Podolskiej

Głosuj w 243. Liście Przebojów TOK FM

TOK FM PREMIUM