Zdecydowana reakcja TVP. Nadawca pozwie tygodnik braci Karnowskich za okładkę i tekst "Cel: zabić PiS"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas 1. TVP podejmie kroki prawne w związku z okładką i artykułem "wSieci"

 

2. Według TVP, okładka narusza dobre imię nadawcy publicznego

 

3. Pozew zapowiedział też Piotr Kraśko, którego zdjęcie jest na okładce

"TVP S.A. podejmie kroki prawne w związku z opublikowaną w numerze 52/2015 Tygodnika "wSieci" pierwszą okładką i artykułem pt. "Cel: zabić PiS", autorstwa Marka Pyzy i Marcina Wikło. Okładka narusza dobre imię nadawcy publicznego, a zamieszczone na niej tytuły: "Medialny zamach stanu" i "Odsłaniamy kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta", są formułowaną publicznie sugestią, która w żadnej mierze nie odpowiada rzeczywistości " - napisano w komunikacie Centrum Informacyjnego Telewizji Polskiej.

TVP podkreśla, że okładka tygodnika swoją stylistyką nawiązuje do :Dziennika Telewizyjnego" z czasu stanu wojennego, a etatowego pracownika stacji - Piotra Kraśkę, przedstawiono w mundurze generalskim, co także narusza jego dobra osobiste.

Szef "Wiadomości " już zapowiedział pozew wydawcy tygodnika.

W oświadczeniu TVP poinformowała także, że sama publikacja pt. "Cel: zabić PiS" jest wybitnie tendencyjna, a "Telewizyjna Agencja Informacyjna jest w stanie odeprzeć każde przekłamanie i nieuprawnioną spekulację".

Nadawca wyjaśnia też, skąd wzięło się opóźnienie emisji wystąpienia premier Beaty Szydło i jako winnego wskazuje KPRM. "Jedyną z przyczyną nieznacznego opóźnienia emisji wystąpienia było zbyt późne dostarczenie przez KPRM linku do materiału źródłowego, który dotarł do TVP o godz. 19:56."

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

TOK FM PREMIUM