Paszporty Polityki rozdane. Marciniak, Ziołek, von Horn i Orbitowski

Tygodnik Polityka wręczył swoje nagrody młodym artystom.

"Paszporty Polityki" to nagroda przyznawana artystom "oryginalnym, poszukującym, przekraczającym granice sztuki i granice geograficzne". Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach. Oto tegoroczni laureaci;

FILM

Magnus von Horn - scenarzysta, który zadebiutował jak reżyser doskonale przyjętym filmem "Intruz". Na Festiwalu Filmowym w Gdyni został nagrodzony za reżyserię, scenariusz i montaż.

TEATR

Ewelina Marciniak - reżyserka spektaklu "Śmierć i dziewczyna" wg prozy Elfriede Jelinek. Premiera sztuki, w której występują aktorzy porno została oprotestowana przez środowiska katolickie. W sprawie sztuki interweniował też nowo powołany minister kultury Piotr Gliński.

LITERATURA

Łukasz Orbitowski - pisarz specjalizujący się w literaturze grozy i fantasy. W 2015 roku wydał książkę "Inna dusza".

MUZYKA POPULARNA

Kuba Ziołek - jedna z najciekawszych postaci polskiej alternatywy. Związany z kilkoma projektami m.in. Alameda Trio czy Ed Wood.

MUZYKA POWAŻNA

Marcin Świątkiewicz - zaliczany do grona najwybitniejszych klawesynistów młodego pokolenia. W marcu 2015 wydał razem z Arte Dei Suonatori z koncertami Johanna Gottfrieda Müthela, jednego z ostatnich uczniów Johanna Sebastiana Bacha.

SZTUKI WIZUALNE

Tymoteusz Borowski - Malarz, autor fotografii i prac wideo, studiował malarstwo na warszawskiej ASP w pracowni Leona Tarasewicza.

DOSTĘP PREMIUM