Wielowieyska: Odchodzę z TVP Info. Nie zwolniono mnie. Zaproponowano mi, żebym została, ale...

Dominika Wielowieyska program ?Puenta? w TVP Info będzie prowadzić tylko do końca stycznia. - Nie zwolniono mnie - zapewnia dziennikarka. - Z TVP, z Wiadomości i z TVP Info odeszło wielu ludzi, których cenię. Nie mogę prowadzić swojego programu - napisała na Facebooku dziennikarka.

Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej" i jedna z prowadzących Poranek Radia TOK FM swoją decyzję o odejściu z TVP Info ogłosiła m.in. na Facebooku.

Zdecydowałam się odejść z TVP Info, gdzie od roku w sobotę prowadzę program "Puenta" - napisała Wielowieyska. Program zostanie w ramówce do końca miesiąca.

- Nie zostałam wyrzucona, dostałam propozycję od nowych władz stacji, by dalej prowadzić tę audycję. Uznałam jednak, że nie mogę tego zrobić, ponieważ z TVP, z Wiadomości i z TVP Info odeszło wielu ludzi, których cenię. Uznaję prawo nowych szefów do tego, by dobierać sobie współpracowników. Jednak skala zwolnień przeszła wszelkie oczekiwania - pisze dziennikarka.

Dodała, że "trudno jej pogodzić się z tym, że w czasie kampanii wyborczej politycy PiS wymieniali długą listę dziennikarzy, których należy wyrzucić, a nowe władze TVP natychmiast to zalecenie wykonały, i to z naddatkiem". - Telewizja publiczna gwałtownie skręciła w stronę narracji jednej partii politycznej - partii rządzącej - dodała na koniec.

Program Wielowieyskiej jutro o godz. 14.50.

W Telewizji Polskiej od kilku dni trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM