Kurski spotkał się z pracownikami TVP. Zmiany? "Nie będę kosił kosiarką, co najwyżej wykonam kosmetyczne zmiany lancetem"

Branżowy portal Wirtualnemedia.pl relacjonuje spotkanie prezesa TVP z pracownikami stacji. Zapewnił ich, że są "skarbem tej telewizji". Jacek Kurski przedstawił ogólne założenia działania spółki, odniósł się także do pojawiających się w mediach informacji o planowanej "czystce".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak pisze portal wirtualnemedia.pl , wczoraj prezes TVP Jacek Kurski spotkał się z pracownikami telewizji. Tematem spotkania była ogólna wizja funkcjonowania spółki.

Kurski zapowiedział m.in. powrót do produkcji programów rozrywkowych wewnątrz TVP. Jak podkreślił, pozycje te powinny być na odpowiednim poziomie. Powołał się na dewizę BBC, która mówi, że "to, co jest dobre, może być popularne, a co jest popularne, może być dobre".

Prezes ogłosił, że zamierza bez zapowiedzi pojawiać się w różnych częściach budynku na Woronicza i odwiedzić każde pomieszczenie. Natomiast w każdy trzeci piątek miesiąca ma przeznaczyć kilka godzin na rozmowy z pracownikami . - Skarbem tej telewizji są pracownicy - powiedział Kurski. Jednocześnie zaprzeczył doniesieniom o planowanej "czystce" w TVP. - Nie będę kosił kosiarką, co najwyżej wykonam kosmetyczne zmiany lancetem - zaznaczył.

Według zapowiedzi prezesa, pierwszą produkcją realizowaną przez TVP ma być film o gen. Witoldzie Pileckim.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM