Nagrody dla Ewy Podolskiej i Anny Gmiterek-Zabłockiej w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku

Dziennikarka "Gazety Stołecznej" Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska odebrała I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2015 w kategorii Publicystyka prasowa. W kategorii Audycje radiowe I nagroda trafiła do Ewy Podolskiej z Radia TOK FM, a III - do jej redakcyjnej koleżanki Anny Gmiterek-Zabłockiej.

Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska pisze o zdrowiu i medycynie w różnych sekcjach "Gazety Wyborczej" - przede wszystkim w "Gazecie Stołecznej" a także środowym magazynie "Tylko zdrowie". Jest autorką m.in. serii tekstów o doktorze Marku Bachańskim, który w leczeniu padaczki u dzieci wykorzystywał medyczną marihuanę.

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 r. W radiu prowadzi audycje, których tematem są: ekologia, medycyna, ubezpieczenia, prawo, przyroda. Z kolei Anna Gmiterek-Zabłocka to reporterka Radia TOK FM w Lublinie. Jest laureatką m.in. nagrody Grand Press za najlepszy reportaż radiowy z 2010 r.

Konkurs na Dziennikarza Medycznego Roku organizuje Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Tegoroczna edycja byłą siódmą z kolei. Nadesłano na nią ponad 300 zgłoszeń materiałów prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Gratulujemy.

TOK FM PREMIUM