Jakubik: Irytują mnie celebryci, którzy są w stanie poruszyć każdy temat i wygłosić każdą najbardziej bzdurną tezę

- Nie interesuje mnie polityka. Nie oglądam wiadomości, kupuję gazety, ale nie czytam ich pierwszych stron - wyznaje Arkadiusz Jakubik. - I nie wypowiadam się w sprawach, na których się nie znam - dodaje w rozmowie z tygodnikiem "Plus Minus".

- Żyjemy w bardziej dostatnim świecie. Mamy lepsze samochody, lepiej urządzone mieszkania, pięknie pomalowane płoty, równo przystrzyżone trawniki. Ale w tych odnowionych budynkach dzieje się to samo zło - mówi Arkadiusz Jakubik w wywiadzie dla magazynu "Plus Minus".

- Nie interesuje mnie polityka. Nie oglądam wiadomości, kupuję gazety, ale nie czytam ich pierwszych stron - wyznaje aktor znany z filmów Wojciecha Smarzowskiego. - Interesuje mnie tam tylko kultura i sport. I nie wypowiadam się w sprawach, na których się nie znam - zaznacza.

"Aktorzy są od grania"

- Irytują mnie zachowania celebrytów, którzy wywołani do odpowiedzi są w stanie poruszyć każdy temat i wygłosić każdą najbardziej bzdurną tezę - mówi Jakubik Barbarze Hollender. - Uważam, że aktorzy są od grania i w rozmowach z dziennikarzami i widzami powinni opowiadać o własnej pracy i o tym, co się z nią wiąże - podkreśla.

- Złamałem tę zasadę w przypadku ostatniego filmu Smarzowskiego, bo podpisuję się pod nim całym sobą - przyznaje artysta. - Moi dziadkowie w 1943 spod Stryja uciekli przed Ukraińcami. Bardzo głęboko przeżyłem tę rolę, to także dlatego tak szybko wyjechałem z planu - dodaje.

"Jesteśmy w przełomowym momencie"

- Ja mam w sobie jakiś paniczny, egzystencjalny strach - wyznaje Jakubik. - Przeczucie, że jesteśmy w przełomowym momencie i że świat, w którym funkcjonujemy, za chwilę eksploduje. Że doszliśmy do krawędzi - twierdzi.

- Może stąd bierze się tak powszechne zainteresowanie genezą zła? I tym, co siedzi mrocznego w człowieku. Zwłaszcza że agresja w taki czy inny sposób dotyka dziś każdego - mówi. Cały wywiad w "Plus Minus" - weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej".

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (107)
Jakubik: Irytują mnie celebryci, którzy są w stanie poruszyć każdy temat i wygłosić każdą najbardziej bzdurną tezę
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 56 razy 18

  Brutalny atak na Olbrychskiego,Karolaka ,Grabowskiego i innych pupilków byłej władzy gotowych komentować wszystko i wszędzie.

 • foreks

  Oceniono 78 razy 18

  Pan Jakubik mial na mysli celebrytow, ktorzy bylo aktorami: Janda, Olbrychski, albo jakas Ostaszewska, ktora mowiac szczerze nie mam pojecia, czy jest aktorka i czy z jakiejs roli ja pamietam. Mial na mysli rowniez kretynki, ktore aborcje traktuja jak wyciskanie pryszcza przed impeza.

 • thomasseyr

  Oceniono 21 razy 13

  Lubię Jakubika, bo jest naprawdę świetnym aktorem, takim który dla roli jest zdolny do wielu poświęceń. Ale jest jedno ale: on swego czasu też grał w kilku reklamach. Mimo to i tak go lubię :) Myślę, że problem siejącej coraz większe spustoszenie w mózgach ludzi celebrytozy jest fakt, że nasze społeczeństwo jest w większości bardzo prymitywne i kultura wysoka to dla nich Mount Everest. Dlatego, nawet ci dobrze zapowiadający się aktorzy muszą grać w reklamach albo jakichś innych intelektualnie wyrugowanych gó...ach, żeby móc zarabiać. Natomiast ci niby aktorzy, dziennikarze itp. itd. samą swoją obecnością w mediach zarabiają, bo jadą na prymitywnych instynktach społeczeństwa. W Polsce nie opłaca się być fachowcem, tylko właśnie takim celebrytą, który nie wie tak naprawdę nic. Jak patrzę na te "ścianki" i inne spędy tego towarzystwa wzajemnej adoracji, to zbiera mi się na wymioty. Nie zapominając o wszelkiego rodzaju radach polskich celebrytów w stylu np. Muchy, jak wychowywać dzieci. To jest po prostu szambo. Ludzie myślą, że jak przeczytają z tysiąc książek w stylu "Lampiony" Bondy albo "Zniszcz ten dziennik" to "som" wielkimi erudytami, ale w czytaniu książek nie chodzi o podejście, kto więcej, tylko kto co czyta i ile z tego zrozumie, pamięta. Też jestem zarejestrowany np. portalu LC, ale jak czytam opinie ludzi z ponad 500 książkami, często bardzo mało wymagającymi intelektualnie, że np. Lalka to badziewie, to nóż mi się otwiera w kieszeni. Ale niestety takie mamy smartfonowo-fejsbukowe społeczeństwo, które kupi każdą ładnie sprzedaną w mediach papkę. bez żadnej refleksji.

 • m78k

  Oceniono 40 razy 12

  Arkadiusz Jakubik nie jest dzieckiem, ani wnukiem resortowym, nie ma koneksji ze stalinowskimi zbrodniarzami i od razu gada do rzeczy, a nie papla co mu żydowska Gazeta każe. Tylko po co w takim razie udziela wywiadów akurat tutaj?

 • rekontra333

  Oceniono 25 razy 11

  Jeden z niewielu normalnych aktorów, wśród tych Jand, Danielków, Gajosów i Szczurów.

 • ta.deusz

  Oceniono 16 razy 8

  hehe, cenzura+Wybiórcza= demokracja :)))

  www.niezalezna.pl/88364-wyborcza-tonie-okopress-slepnie-rozpaczliwy-apel-o-wplaty-na-wolnosc-slowa

 • nino.rota

  Oceniono 27 razy 7

  Irytujące to są media, różne TVN-y, GW-na, onety, które w każdej bzdurnej sprawie, od meczu reprezentacji, przez związki partnerskie po kupno helikopterów, zapraszają wszelkiej maści celebrytów, aktorzyny, piosenkarki, żeby wypowiedziały się na dowolny temat, co ci z ochotą i beztroską czynią, wypowiadajac swoje prywatne opinie niczym objawione prawdy dla ludu.

 • szpung

  Oceniono 7 razy 5

  Nic nowego pod sloncem Panie Arkadiuszu, natura ludzka nie zmienila sie tysiacleci wystarczy siegnac po lekture tekstow sumeryjskich. Ludzkosc osiagnela liczebnosc ktora powoduje iz brak fizycznie przestrzeni w ktorej jednostka ludzka moglaby zachowac wolnosc, pozostaje polityka ktorej zadaniem jest wytworzyc w jednostce sztuczne poczucie wolnosci, a przynajmniej nie zauwazyl iz jest zniewolony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX