"To przekupstwo: urodzisz dziecko, dostaniesz 4 tysiące jest uwłaczające, obrzydliwe"

Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" na projekcie ustawy "Za Życiem" nie zostawia suchej nitki.

Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Dostępną pomoc koordynować ma asystent rodziny.

- To nie rozwiązuje żadnego problemu. To kolejny pomysł na to, żeby coś zrobić. To nie jest sensowny, kompleksowy program - Agnieszka Wiśniewska w Poranku Radia TOK FM. - W projekcie ustawy zapisano, że trzeba pomagać rodzicom ciężko chorym dzieciom. 4 tysiące to żadna pomoc, niczego to nie rozwiązuje - dodała publicystka z „Krytyki Politycznej”.

- Mówimy o sytuacjach tragicznych, kiedy rodzą się dzieci, które nie mają szans na przeżycie, rodzice obserwują agonię dziecka. Dla mnie ten projekt jest niemoralny. Bo to jest przekupstwo jest przekaz: Kobiety, donoście tę ciążę, patrzcie na agonię, a my wam damy 4 tysiące. To jest obrzydliwe, uwłaczające - stwierdziła.

Sprawdź też książkę: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
"To przekupstwo: urodzisz dziecko, dostaniesz 4 tysiące jest uwłaczające, obrzydliwe"
Zaloguj się
 • mariuszdd

  Oceniono 23 razy 11

  Najmniej obrzydliwy jest zarobek tysiąc pincet ;) złotych a jeżeli nie pasuje,to chętni czekają za bramą

 • szpung

  Oceniono 13 razy 9

  Ze wspomne niezapomnianego trenera reprezentacji

  - To nieprawda, że osłabiłem zespół mentalnie nie zabierając zawodników z charakterem i niepokornych, bo nie lubię sprzeciwu i się denerwuję, gdy ktoś ma inne zdanie ode mnie.

 • 66kropek

  Oceniono 19 razy 9

  Na ogółnie piszę takich rzeczy, ale nie umiem inaczej tego ująć: nie wiem czy ma pani dzieci jeśli tak to na pewno nie są niepełnosprawne bo wtedy wiedziałaby jak bardzo pani pieprzy i jak bardzo rani ludzi Przepraszam za dosadne słowa, ale uważam, ze ich użycie jest tutaj zasadne.

 • socjolog12

  Oceniono 36 razy 8

  Jakie przekupstwo???
  To jest próba pomocy, dla kobiet, rodzin, które postanowiły urodzić chore dziecko. I brawo za to. nie jest to zapłata, ale zachęta, żeby nie robić aborcji, nie zabijać dziecka, tylko urodzić go i pozwolić mu odejść z tego świata godnie.
  Ale lewaków to irytuje. Woleliby aborcję na życzenie i gabinety na każdej ulicy....

 • foreks

  Oceniono 42 razy 8

  Cud, ze Tusk pare lat temu nie powiedzial w Sejmie okupujacym gmach rodzicom niepelnosprawnych dziec, zeby moze zabili swje dzieci, bo kasy na to nie ma i nie bedzie, a poza tym Sorosowka uwaza, ze to rozdawnictwo dotowac chore dzieci.

 • wlomat1

  Oceniono 33 razy 7

  4000 zł?
  Tak to jest bardzo "obrzydliwe". O wiele bardziej niż to było POprzednio gdzie za urodzenie takiego dziecka dostawało się g...o.
  A tak na marginesie - 500+ to pewnie też jest obrzydliwe. Bardziej POprawny był "program" 500 tys. zł odprawy - no nie ?>?>?

 • zz1026

  Oceniono 9 razy 5

  komu ma to sluzyc?

  naprawde wladza chce aby bylo wiecej chorych kalekich i niedorozwinietych dzieci?
  co z opieka zdrowotna?
  czy sluzba zdrowia jest gotowa na przyjecie dzieci z 4000+?
  czy tradycyjnie urodz masz 4 kafle a dalej radz sobie sam

 • Marek Nowak

  Oceniono 13 razy 5

  Baby teraz zrobią wszystko. Powiedzą, że kochający mąż zgwałcił,a jak to nie pomoże to zorbią wszystko aby dziecko było niepełnosprawne. 4 tysiące musi wpaś c do budżetu. Już nie jedna sobie nie będzie odmawiała papierosków, wódy w czasie ciąży bo to sprzyja temu aby dziecko było niepełnosprawne i kasa wpadła do kieszeni.

 • mjunhy

  Oceniono 13 razy 5

  po wojnie kobieta za urodzenie dziecka dostawała darmowe wczasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX