Tym bezlitosny: Obrona Terytorialna ma nas chronić przed zielonymi ludzikami. Przed durniami znad Wisły nie obroni nas nikt

Stanisław Tym w ''Polityce'' o Wojskach Obrony Terytorialnej. - Będą szkoleni przez 16 dni, więc w 17. dobie nikt im już nie podskoczy - ironizuje.

Zbudził mnie „Mazurek Dąbrowskiego” grany w telewizorze. Stan wojenny, pomyślałem półprzytomny - zaczyna swój felieton w ''Polityce'' Stanisław Tym. - Wyskoczyłem z łóżka, na wszelki wypadek prawą nogą. Spojrzałem na ekran - wojsko. A więc jednak. Nigdzie nie zauważyłem Antoniego Macierewicza... Czyżby Rosjanie go porwali? Niemożliwe, uciekłby im przecież - pisze złośliwie satyryk i publicysta.

Na szczęście ''szybko się wyjaśniło, że to tylko przysięga przyszłych oficerów Wojsk Obrony Terytorialnej, nowej formacji Wojska Polskiego''.

Tym jest pod wrażeniem, że już za trzy lata ma ona liczyć 53 tys. żołnierzy, czyli więcej niż wojska lądowe i więcej niż połowa całej naszej armii. - Będą szkoleni, zakłada ustawa, przez 16 dni, więc w 17. dobie nikt im już nie podskoczy - pisze złośliwie. - Co najważniejsze, formacja zostanie wyłączona z wojskowego systemu dowodzenia, a więc rozkazy będzie im wydawać wyłącznie prywatna trąbka ministra obrony - zauważa Stanisław Tym.

- WOT mają bronić Polaków przed zielonymi ludzikami ze Wschodu. Przed durniami znad Wisły nie obroni nas nikt - ubolewa.

Cały felieton w najnowszym wydaniu tygodnika ''Polityka''.

Jak ustalił portal OKO.press zapleczem dla wojsk obrony terytorialnej będą organizacje proobronne. Wśród nich krakowskie Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 2039. Maszerują w niej, ramię w ramię, neofaszyści z Falangi i byli członkowie prokremlowskiej partii Zmiana. WIĘCEJ>>

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Tym bezlitosny: Obrona Terytorialna ma nas chronić przed zielonymi ludzikami. Przed durniami znad Wisły nie obroni nas nikt
Zaloguj się
 • jakis_gosc01

  Oceniono 58 razy 20

  To ma być felieton humorystyczny? To jest żenujące, a nie śmieszne.

 • szpung

  Oceniono 39 razy 19

  znow o sobie tylko w kolko ja ja ja.

 • jurakuz

  Oceniono 56 razy 18

  Tym żałosny stary misiu- komuchu. Bez Barei byłbyś nikim, zresztą nikim jesteś. po tym swoim żenującę.po tym swoimm "Rysiu" powinieneś zamknąc mordę i schować się do jakiejś nory 3m pod ziemię. kim jesteś żeby kogokolwiek pouczać? kogo w ogóle twoje zdanie bezrobotny pierdzielu obchodzi?

 • gogol_m

  Oceniono 23 razy 17

  Przezabawny, skrzący się inteligentnym humorem tekst. Tym i Gazeta w najwyższej formie ...

 • snooka

  Oceniono 89 razy 17

  PZPR-owski celebryta Rysiek Ochódzki stracił okazję, by siedzieć cicho. I rozwiał wątpliwości.

 • ponury424

  Oceniono 75 razy 11

  Jeden baran zabeczał, i co niektórzy owczym pędem idą w jego ślady. Czy tak trudno zrozumieć, że Wojska Obrony Terytorialnej, istnieją praktycznie we wszystkich krajach świata. I że ta nowo tworzona formacja w Polsce, jako jeden z rodzajów sił zbrojnych, będzie podlegać ministrowi obrony narodowej, i to niezależnie z jakiej opcji by się nie wywodził, tak jak pozostałe rodzaje sił zbrojnych RP. Dla przykładu. Gwardia Narodowa USA, liczy ponad 450 tys. żołnierzy, a w jej skład wchodzą wszelkie rodzaje wojsk, oprócz Marynarki Wojennej. I sama w sobie stanowi siłę potężniejszą niż większość armii zawodowych na świecie. Niektórym jak widać, oprócz włosów, z ich pustych łepetyn, wyparowało coś jeszcze.

 • kkes

  Oceniono 43 razy 11

  Wniosek nasuwa się jeden. Rekalm zakręcania kaloryferów w tym roku nie budiet

 • na_grobli

  Oceniono 35 razy 7

  a wy znowu wywalacie teksty które nie są ani wulgarne ani agresywne...
  Brawo czerska cenzura w walce o wolność słowa - padniecie szybciej niż myślicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX