''Trump zdjął maskę z twarzy sfrustrowanej Ameryki. Ludzie na ulicach Nowego Jorku w szoku''

Jest niemal pewne, że 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Donald Trump.

- Zwycięstwo Trumpa to wyraźny sygnał, że różnorodność i równość nie są akceptowane w takim stopniu jak się nam wydaje. To jest zły sygnał dla kobiet, mniejszości - mówiła na antenie TOK FM Dorota Warakomska, korespondentka radia. Dziś specjalne wydanie Poranka z komentarzami po wyborach w USA. M.in. o godz. 9 Włodzimierz Cimoszewicz, o godz. 12 - Ryszard Sznepf, b. ambasador Polski w USA.

Szok

Radosław Korzycki, „Dziennik Gazeta Prawna” i „Tygodnik Powszechny” jest w Nowym Jorku. W Pierwszym Śniadaniu w TOK-u mówił, że ludzie są w szoku, nie dowierzają, a na ulicach prawie panika. - Wszyscy spodziewali, że się wygra Clinton, a teraz nie wiadomo - komentował w rozmowie z Piotrem Maślakiem.

- Rasizm, ksenofobia, seksizm - pierwszy raz od dawna pojawiły się w kampanii, która była wyjątkowo brudna - mówił w TOK FM Piotr Maślak.

Trump mówił to, co myślą ludzie

- Trump tego języka nie wymyślił, on go ujawnił - stwierdził w TOK FM Korzycki. - Rewolucja poprawności politycznej, która się zaczęła 30 lat i polegała na tym, żeby z szacunku do ludzi wyeliminować z języka pewne pojęcia, wcale nie sprawiły, że one zginęły. Znalazły bardzo atrakcyjne medium. Jeszcze w połączenie z graniem na gniewie Amerykanów, którzy mają poczucie, że mniejszości „zabierają im pracę” udało zbudować się egzotyczną koalicję, która poparła Trumpa - komentował dziennikarz.

Zdaniem Maślaka Trump zdjął maskę z twarzy sfrustrowanej Ameryki. Do tego doszedł brak zaufania - a może i wrogość - do establishmentu.

 

Zobacz także WIDEO: Demokraci czy Republikanie? Sprawdź, jak przez dekady zmieniało się poparcie dla kandydatów w wyborach prezydenckich

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (255)
''Trump zdjął maskę z twarzy sfrustrowanej Ameryki. Ludzie na ulicach Nowego Jorku w szoku''
Zaloguj się
 • Oceniono 28 razy 28

  Jedyna forma równości jaka jest możliwa to równość wobec prawa.

  Każda inna wiąże się totalitaryzmem i równaniem w dół.

  Przerabialiśmy to w Polsce za PRL.

 • lazy_bones

  Oceniono 37 razy 23

  Przegraliście w Polsce, przegraliście w USA - właśnie przez takie pieprzenie od rzeczy jak w tym artykule. Nie powierzchowna idea równości was zgubiła, tylko właśnie jej brak. Wbrew waszej propagandzie.

 • smiki48

  Oceniono 23 razy 19

  całe szczęście, ze Obama nawiązał stosunki z Kuba, i teraz amerykanie bedą mogli uciekać na Kubę i prosić o azyl polityczny.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 27 razy 19

  Czy wy jesteście normalni?

 • smiki48

  Oceniono 34 razy 16

  a ja mam informacje od rodziny, ze nikt nie panikuje (może poza polskimi dziennikarzami) i jest spokój.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 40 razy 16

  No to amerykański KOD,który,jeśli wierzyć przekazom fejsbukowym,jest niewiarygodnie silny i "zniszczył" wizytę Dudy w USA,ma szansę protestować na swojej ziemi,w obronie demokracji w jej kolebce.
  Może Mateusz pojedzie pokoordynować troche?

 • szpung

  Oceniono 39 razy 15

  Po 8 latach P.O. USA wybral prawdziwego lidera self made polityka, ktory wie czego chce. Dla Polski to swietna wiadomosc, gdyz przypomne Trump wprawdzie mowil o dogadywaniu sie z Moskwa, tyle ze na swoich warunkach, a to oznacza w przypadku podobnej osobowosci po drugiej stronie nieunikniony konflikt. Skonczy sie przy okazji nagonka na polski rzad, i agentura krajowa straci do reszty animusz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX