Sierakowski pesymistycznie: Nikt nie będzie w stanie ucywilizować Trumpa

- Są różne instytucje w USA, które mogłyby ucywilizować Trumpa. Ale tak się nie stanie, oportunistyczna klasa polityczna się mu podporządkuje - wybory w USA komentował w TOK FM Sławomir Sierakowski.

Amerykanie zdecydowali, że Donald Trump będzie 45. prezydentem USA. - Wiele osób uważało, że Izba Reprezentantów lub Senat mogłyby powstrzymać Trumpa przed jego wariactwami. Są różne instytucje w USA, które mogłyby ucywilizować Trumpa. Ale tak moim zdaniem nie będzie. Oportunistyczna klasa polityczna, która nie była w stanie zapobiec wzrostowi nierówności czy spadkowi pensji, będzie się podporządkowywać Trumpowi - ocenił w specjalnym wydaniu Poranka TOK FM Sławomir Sierakowski.

Jak podkreślał szef ''Krytyki Politycznej'' był prawie pewien Brexitu i Trumpa. Do triady brakuje tylko zwycięstwa Marine Le Pen we Francji.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Sierakowski pesymistycznie: Nikt nie będzie w stanie ucywilizować Trumpa
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 21 razy 11

  A po co mają "cywilizować"? Żeby zaczał kłamac, manipulowac sonadażami i wykluczać ludzi, tak jak środowiska bliskie panu Sierakowskiemu?

 • 66kropek

  Oceniono 13 razy 9

  Trumpa wybrali go Amerykanie, co dziwne w większości z grup społecznych o które tak troszczy się Krytyka Polityczna i raczej jest jasne , że wybrali go właśnie z wiarą w to, że Trump nie da się "ucywilizować" tzn, zostać kandydatem na nagrodę Krytyki Politycznej w konkurencji nasz ulubiony postępowiec.

 • mietekkowalski

  Oceniono 16 razy 8

  Czy Tomasz Lis już wypowiedział się w temacie wyborów, bo chciałbym go wyśmiać jakimś komentarzem?:) Sierakowski to lewicowy nikt, więc nie ma co męczyć klawiatury:D

 • szpung

  Oceniono 12 razy 8

  Cywilizowac czyli klamac w nocy klamac w dzien, wszystko oprzec na klamstwie i wierzyc jedynue w statystyki ktore samo sie sfalszowalo, tyle ze ile mozna oklamywac wszystkich i samych siebie.

 • tom_58

  Oceniono 21 razy 7

  Tu się z Sierkowskim zgodzę.
  Do Francji też nadejdzie dobra zmiana. I nie tylko tam.
  Zostaną Niemcy z pomniejszymi satelitami.
  Niemcy zostaną, bo Merkelowa wbrew pozornej flegmie potrafi trzymać swoich krótko za ryj. Równie skutecznie jak Putin.
  A i sami Niemcy to społeczeństwo całkiem inne. Łatwiej nimi manipulować i wbijać do głowy zadęte frazesy. Łatwe to zwłaszcza, że tak jak kiedyś w historii dostają wystarczająco dużo chleba.
  A, ze to kosztem innych, to co tam?

 • solussolius

  Oceniono 12 razy 6

  I bardzo dobrze. Lepiej mieć Trampka w Białym Domu niż cywilizowaną ludobójczynię i lesbijkę Hilarzycę.

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 10 razy 6

  Papież Franciszek ucywilizuje Trumpa.Przecież Sierakowski mianował Franciszka światowym przywódcą Lewicy.A Sierakowski zawsze ma rację :D

 • rosswatowski

  Oceniono 9 razy 5

  "Nikt nie będzie w stanie ucywilizować Trumpa" --- hyhyhy za to Trump swobodnie ucywilizuje Sierakowskiego :)

 • widziwamsie

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie mają dosyć cywilizacji korupcji i złodziejstwa, wolą wywalony język. Ale do ciemniaków cywilizowanych to nie trafia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX