Tym odpowiada na inicjatywę Dudy: Wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie 11 XI. A na czele...

Pojednanie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości - to inicjatywa prezydenta Dudy. Jak się na nią zapatruje się Stanisław Tym? ''Program partii - programem narodu''.

11 listopada Andrzej Duda zaproponował, by w Święto Niepodległości w 2018 r. sto lat po odzyskaniu niepodległości doszło do pojednania ponad podziałami. - Zaproponował nam sielankę pod szyldem PiS - pisze Tym.

- Polacy mają taką specyfikę, że gdy ktoś nas zaatakuje z zewnątrz, to wszelkie podziały schodzą na drugi plan i wszyscy się rzucają do obrony ojczyzny - cytuje prezydenta Stanisław Tym w felietonie w ''Polityce''.

- A jak nikt na nas nie napadnie? - zastanawia się Tym. - To wtedy będziemy mieli ustawę, w której zadekretuje się jedność narodu - odpowiada sam sobie satyryk - . Prezydent zgłosi ją do laski. Powstanie centralny komitet obchodów 100-lecia niepodległości Polski, a Sejm uchwali, że wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie. Poprowadzi go Jarosław Kaczyński - wieszczy Tym.

- A jeśli ktoś będzie chciał iść we własnym gronie? To złoży podanie o pozwolenie i go nie dostanie, bo ustawa zabroni. Program partii - programem narodu, jak za czasów PRL wisiało na każdym płocie - porównuje.

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika ''Polityka''>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM