''Władza zastrasza samorządy. Nasyła CBA, żeby sprawdzić, czy ktoś przypadkiem czegoś nie ukradł''

Wielowieyska krytycznie o sprawie i Hanny Zdanowskiej, i Krzysztofa Żuka. Prezydenci Łodzi i Lublina mają kłopoty. - To zastraszanie - oceniała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Jeżeli chce się stworzyć przyjazne warunki, to nie można zastraszać samorządów i wysyłać do nich CBA, żeby sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie ukradł - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Dla mnie klasycznym przykładem, że władza chce się rozprawić z samorządami jest sprawa Hanny Zdanowskiej - stwierdziła publicystka.

Chodzi o sprawę, która wybuchła w piątek. Prezydent Łodzi ma postawione dwa zarzuty wz. w poświadczeniem nieprawdy w dokumentach kredytowych dla banku.

- Prokurator oskarżył ją o działanie na szkodę banku. Tyle że ona ten kredyt już spłaciła, bank zarobił na odsetkach i prowizji. Będzie fenomen, jak zostanie skazana za działanie na jego szkodę - oceniła Wielowieyska. - To przykład rozprawiania się z samorządami, a nie ściganie korupcji - dodała. Jej zdaniem to zastraszanie.

Zwłaszcza, że wiadomo, że to Zbigniew Ziobro kazał zając się sprawą (informacja o tym jest w komunikacie prokuratury).

Wielowieyska uważa, że pasują idealnie do tej sytuacji słowa prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Prezes TK mówi w „Newsweeku”:

Jacyś zakompleksieni ludzie dostali narzędzie do ręki, którym posługują się jak cepem. W wyzywaniu, obrażaniu i wzywaniu do przemocy są bezkarni i do tego był im demontaż wymiaru sprawiedliwości, żeby nadal byli bezkarni. Już widać, że część prokuratorów jest gotowa porzucić rolę prokuratora RP dla roli oficera politycznego. Na razie stanowią mniejszość

- powiedział Rzepliński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (155)
''Władza zastrasza samorządy. Nasyła CBA, żeby sprawdzić, czy ktoś przypadkiem czegoś nie ukradł''
Zaloguj się
 • komentator.81

  Oceniono 51 razy 25

  Kwestia wyludzenia kredytu to zapewne zarzut formalny.

  Realnie na moje wyczucie chodzi o WYPRANIE PIENIEDZY pod przykrywka kredytu.

  Al Capone tez został skazany za podatki choc zapewne to nie byl jego największy grzech.

  Nikt nie oskarzal by urzędującej prezydent nie majac dowodów.

 • 66kropek

  Oceniono 62 razy 24

  "Nasyła CBA, żeby sprawdzić, czy ktoś przypadkiem czegoś nie ukradł" A jak to sie pani Dominiko kradnie przypadkiem?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 37 razy 23

  To oczywista, oczywistość, że jakiekolwiek sprawdzanie ludzi u władzy, w biznesie - zwłaszcza z jedynie słusznej "elyty" jest zawsze (((polityczne))) w odróżnieniu od sprawdzania wszystkich innych "podludzi" - czy nie kradną to jest aj waj zastraszanie i tego będziemy się zawsze i wszędzie trzymać.

 • mariuszdd

  Oceniono 47 razy 23

  Ktos jej nakazuje takie banialuki gadać,tylko pozostaje pytanie, kto i ile jej za to płaci ?
  Urzad skarbowy i CBA powinni sprawdzić dochody tej kobiety

 • aaron.goldstein

  Oceniono 49 razy 23

  Biedne te samorzady. Dobrze, że Gazeta Wyborcza nie daje się zastrzaszyć i podobnie jak TVN głosi całą prawdę i całą dobę.

 • tom_58

  Oceniono 71 razy 23

  Jeszcze rok temu Dominika krzyczała, że sądy niezawisłe, prokuratura niezależna, policja apolityczna.
  A dzisiaj co? Się odmieniło?
  Kodeks karny ten sam. Kodeks postępowania karnego też. Ludzie, którzy robią czarną robotę też ci sami.
  Więc co się zmieniło?

 • westgreg

  Oceniono 33 razy 21

  W przypadku Pani Zdanowskiej wychodzi durnota polskiego prawa. Wniosek o oskarżenie w takim przypadku nie powinien mieć miejsca bez wyraźnego wniosku banku. Przy obecnych, prawnych umocowaniach banku, założenie, że bank to taka biedna (prawnie) instytucja, którą bez jego woli trzeba prokuratorem chronić przed działaniem osoby indywidualnej na jego szkodę, to kompletny idiotyzm.

 • 68jacekw

  Oceniono 38 razy 12

  OK.To znaczy,ze jeśli ja pani Wielowieyskiej ukradnę pieniądze,a za np.rok tknięty wyrzutami sumienia lub strachem przed karą oddam to nie jestem złodziejem??Tak czy nie?Bo pani złodzi złamałą prawdopodobnie prawo fałszując dokumenty,a obecnie pełni funkcje publiczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX