Wielowieyska pyta, czy prezydent popiera reformę oświaty. A Magierowski mówi o wyniku wyborczym Dudy i oczekiwaniu ludzi

Marek Magierowski w TOK FM o tym, czy prezydent podpisze ustawę o - krytykowanej powszechnie - reformie oświaty.

W sobotę w Warszawie odbył się protest nauczycieli, którzy nie zgadzają się na reformę oświaty i m.in. likwidację gimnazjów. ZNP złożyło list do prezydenta w jego kancelarii. Z Andrzejem Dudą się nie spotkali,  bo prezydent był na intronizacji Jezusa Chrystusa w Łagiewnikach.

Czy prezydent Duda podpisze ustawę o reformie oświaty? - Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że czeka na ostateczne efekty pracy w Sejmie i kiedy ostateczny projekt ustawy wpłynie na jego biurko, podejmie decyzję. Prezydent docenia wysiłek minister Zalewskiej, to jest jej ogromna odpowiedzialność - mówił Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta w Poranku Radia TOK FM.

Sprzeciw ekspertów, nauczycieli i dyrektorów szkół czy rodziców Magierowski zbija znanym już argumentem „suweren tak chciał”. Jego zdaniem zmiana w oświacie jest „ważna, potrzebna i oczekiwana przez miliony Polaków”. - Dowodem jest wynik wyborów i parlamentarnych, i prezydenckich, gdzie wątek zmian w oświacie był jednym z głównych elementów programu - mówił w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM