Czy adwokaci przeproszą za aferę reprywatyzacyjną? ''Proponuję, żeby pan Śpiewak nie nakręcał atmosfery''. Śpiewak odpowiada

- Proponuję, żeby pan Śpiewak nie nakręcał atmosfery - powiedział w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Stępiński, nowy rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jan Śpiewak odpowiada.

- Nie wydaje mi się, żeby zachodziła konieczność przepraszania adwokatury za ewentualne błędy lub niegodne uczynki osób w sytuacji, w której okoliczności tych uczynków zostały już osądzone przez pana Jana Śpiewaka. A nie zostały ocenione przez właściwe organy, czyli nie zostały poddane kontroli sądowej i samorządowej - powiedział Krzysztof Stępiński, nowy rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Pracę rozpoczął w poniedziałek.

Jan Śpiewak, były już przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, od lat alarmował o nieprawidłowościach wz. z reprywatyzacją w Warszawie. Ujawnił też niejasne powiązania części urzędników ratusza (różnych ekip), prawników specjalizujących się w sprawach odzyskiwania nieruchomości i sędziów, którzy w tych sprawach orzekali.

Czy przeprosiny adwokatury będą? - To się wydarzy, jeśli zostały popełnione przestępstwa - sprawą zajmie się prokuratura, osądzi ją sąd i jeśli doszło do przewinień dyscyplinarnych zajmą się tym władze korporacyjne, czyli ja i moi zastępcy. Na przeprosiny przyjdzie czas. Proponuję, żeby pan Śpiewak nie nakręcał atmosfery - powiedział prawnik, choć jak podkreślał docenia „działalność pana Śpiewaka”.

- W Warszawie istnieje świetne zorganizowany przemysł reprywatyzacyjny. Tworzą go w dużym stopniu adwokaci, którzy działając często na granicy prawa, łamiąc podstawowe zasady etyki zawodowej, dorabiają się dziesiątków milionów zł na ludzkiej krzywdzie - mówi dla Tokfm.pl Jan Śpiewak.

Wizerunek palestry w Warszawie jest zszargany. Zaufanie do adwokatów w stolicy podważone. Niesamowite, że rzecznik bagatelizuje aferę reprywatyzacyjną. Wraca stara dobrze znana śpiewka: 'adwokaci, nic się nie stało, nic się nie stało

- stwierdza Śpiewak.

Śpiewak: Obserwujemy absolutną zapaść instytucji państwa. Mamy państwo teoretyczne

 

DOSTĘP PREMIUM