''Expose'' Lisa: To, co robi PiS, to nie jest sprawowanie władzy. To jest zamach stanu. Legalnie przeprowadzany zamach stanu

Tomasz Lis w Poranku Radia TOK FM przeprowadził wywód myślowy i podsumował rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Resztę publicystów zamurowało. Zamilkli.

Publicyści w Poranku Radia TOK FM komentowali m.in reformę edukacji, prasowe rewelacje na temat znajomości i powiązań Antoniego Macierewicza, ale na koniec Tomasz Lis odpalił bombę.

Suweren wybrał, ale...

- Będę częściowo mówił rzeczy oczywiste. Ale ten krótki wywód tego wymaga - zaczął. - 25 października ub. r. poszliśmy do wyborów. Nikt poważny w Polsce nie zakwestionował demokratycznego charakteru wyborów. Nikt nie twierdził, że PiS ma ograniczone prawo do rządzenia. W ramach konstytucji mógł zrobić to, co chciał - mówił Tomasz Lis.

PiS bierze dużo za dużo

- W ciągu tych 12 miesięcy PiS wyrzucił konstytucję do śmietnika, przejął prokuraturę całkowicie podporządkowując ją sobie, przejął media publiczne czyniąc z nich narzędzia ordynarnej propagandy, zaatakował sądy, oświatę i organizacje pozarządowe. Mamy atak na niezależnych od PiS samorządów i bulgoczące hasełka o ''repolonizacji'' mediów. Krótko mówiąc na wszystkich frontach próbuje ograniczyć nasze prawa obywatelskie - wyliczał redaktor naczelny ''Newsweeka''.

- Ta władza wykracza poza mandat, który otrzymała w wyborach 25 października 2015 roku - ocenił publicysta.

W praktyce to nie jest sprawowanie władzy. To jest zamach stanu. Legalnie przeprowadzany zamach stanu. Jak obywatele, którzy w ciągu 25 lat żyli w państwie demokratycznym, powinni odpowiedzieć na zamach stanu? Inteligentni słuchacze radia TOK FM powinni znać odpowiedź na to pytanie

- powiedział Lis.

Resztę tzw. trzódki zamurowało. - Teraz czas odpowiedzieć sobie na pytanie kto kim jest - rzucił Lis.

- Ja wiem... Jak expose... - skomentował Tomasz Wołek.

Prof. Wiesław Władyka dodał, że to, co powiedział Lis, nie może brzmieć jako szantaż, że każdy obywatel jest zobowiązany do natychmiastowego oporu. - Każdy dojrzewa w swoim czasie - dodał Żakowski.

Stawką jest to, co wywalczyliśmy: najlepsze państwo od 300 lat, demokracja, to, o czym marzyli i za co umierali walcząc o to, co nam się teraz odbiera

- dodał Lis.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (454)
''Expose'' Lisa: To, co robi PiS, to nie jest sprawowanie władzy. To jest zamach stanu. Legalnie przeprowadzany zamach stanu
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 69 razy 31

  W USA dzieje się dokładnie tak samo. Tylko, że tam nie krypto ale prawdziwe pejsy nawołują do "przemocy" na ulicach. Oczywiście przemoc ma być realizowana przez głupich gojów.

 • 66kropek

  Oceniono 43 razy 29

  Poranne podcasty radiowęzła GW zostały ( nomen omen , ) zakodowane i będą płatne. Jak sadze u postaw tej decyzji leży wiara w to, ze ludzie będą chcieli słuchać po kilka razy np.Lisa. Żeby nie uronić ani jednego słowa z jego światłych myśli.Żyjecie w świecie równoległym...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 46 razy 28

  Z Tomka Lisa jako pierwszego doopoliza PO śmieje się cały internet. Do pasterzy michnikowego ciemnogrodu chyba jeszcze nie dotarło że niewielu już ludzi korzysta z jednego źródła informacji.

 • javall

  Oceniono 66 razy 28

  Gdzie sa moje komentarze sierotki z Wyborczej? Nie pasuja? Lisa lepsze?

 • szpung

  Oceniono 49 razy 25

  Nielegalne to byly nagrania u sowy i przyjaciol skoro orzekl salon iz zamach byl legalny to w czym problem.

 • javall

  Oceniono 67 razy 25

  Ma racje Max Kolonko, stanowczo zbyt duzo tytulow prasowych jest finansowanych spoza Polski.

 • javall

  Oceniono 59 razy 25

  I pomyslec, ze wyrzuconego z TVNu Lisa do TVP przyjal PISowski prezes.
  Teraz Lis mowi o propagandzie w TVP, a czym byly programy Lisa jak nie ordynarna POwska propaganda, czym sa aktualne wypowiedzi tego madrali, jak nie szczuciem i namawianiem do burd. Mam nadzieje, ze pierwszym repolonizowanym tytulem bedzie Newsweek.

 • ergosumek

  Oceniono 69 razy 25

  ''Expose'' Lisa: To, co robi PiS, to nie jest sprawowanie władzy. To jest zamach stanu. Legalnie przeprowadzany zamach stanu
  Tomasz Lis przeprowadził wywód myślowy i podsumował rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Wywód?
  Legalny zamach stanu przy aprobacie narodu?
  Za wyjątkiem wyrzutków społeczeństwa?
  Dziwię się, że rząd znosi te kalumnie.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 77 razy 25

  Wywody pana Lisa całkowicie kompromitują poprzednie elity. I rzucaja kłody pod nogi tej sensownej części opozycji. Tak jak mówiłem, warunkiem koniecznym do prorażki PiSu jest wcześniejsza likwidacja Gazety Wyborczej i odsunięcie od pisania red. Lisa. Na razie swoimi idiotyzmami tylko działają na korzyść PiSu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX