Piętnuje antykoncepcję, o kobietach mówi, że są "permisywne". Ale na zlecenie MEN ułoży program wychowania do życia w rodzinie

"Nie czyta prasy poza 'Naszym Dziennikiem'. Nie ogląda telewizji z wyjątkiem TV Trwam. Nie rozmawia z dziennikarzami z laickich mediów". Tak o dr hab. Urszuli Dudziak pisze "Polityka". Dlaczego? Teolog związana z KUL piętnuje antykoncepcję, w stosunku do kobiet używa określenia "permisywne" [rozwiązłe - red.], a ma stworzyć podstawę programową wychowania do życia w rodzinie (WDŻ).

Zgodnie założeniami MEN, już za rok nastolatki będą korzystać z podręczników zatwierdzonych przez dr hab. Dudziak - czytamy w artykule "Dziewczynka z zapałkami" w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Dr hab. Dudziak "żyje dla zabawiania wieczystego", a w życiu doczesnym ma jeden cel - zbawić innych, głównie kobiety. Dlatego - jak pisze "Polityka" - "nie czyta prasy poza 'Naszym Dziennikiem'. Nie ogląda telewizji z wyjątkiem Telewizji Trwam. Nie rozmawia z dziennikarzami z laickich mediów. Nie wpuszcza na wykłady nikogo spoza uczelni. Nie odbiera telefonów od obcych i zabrania pracownikom KUL rozmów o swoim życiu prywatnym".

Antykoncepcja prowadzi do "ubezpłodnienia człowieka"

Dlaczego MEN zdecydował, by to publicystka Telewizji Trwam współtworzyła nową podstawę programową WDŻ? Urszula Dudziak od początku kariery naukowej zajmuje się kwestiami współżycia. W 1982 roku napisała pracę magisterską pt. "Cechy osobowości kobiet przerywających ciążę". W 2010 roku habilitowała się na kierunku teologia pastoralna. Od tego czasu rozpoczęła krucjatę przeciwko antykoncepcji, która w jej ocenie jest źródłem upadku wartości, prowadzi do "ubezpłodnienia człowiek, czyli zniszczenia jego naturalnej, bo danej od Boga, płodności. A idąc za antykoncepcją nastawienie na przyjemność seksualną pozbawia akt płciowy celu prokreacyjnego i jednoczącego. A więc prowadzi w stronę rozpusty, rozwodów i upadku”.

"Jeśli nastolatek współżył w WC, potem będzie go do WC ciągnąć"

"Polityka", która opisuje karierę teologa, pisze, że tak radykalna postawa w końcu zaprocentowała:

Zostaje sejmowym ekspertem do spraw młodzieży, członkiem Krajowego Zespołu Promocji Naturalnego Planowania i rzeczoznawcą podręczników wychowania do życia w rodzinie. Kiedy w programie WDŻ nie udaje się przeforsować jedynego dopuszczalnego modelu relacji damsko-męskich, czyli małżeństwa, („wskutek nacisków lobby laicko-permisywnego i homoseksualnego), dociera bezpośrednio do nauczycieli. Jako wykładowca Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Tłumaczy pedagogom, że jeśli nastolatek współżył w WC, w restauracji, potem będzie go do WC ciągnąć.

"Permisywne są przede wszystkim kobiety"

W swojej karierze Dudziak coraz częściej sięga po słowo „permisywne”, które ma odnosić się do rozwiązłości seksualnej - czytamy w "Polityce".

Permisywne są przede wszystkim kobiety, które, zamiast śledzić swój cykl, wybierają środki antykoncepcyjne, w odróżnieniu do NPR [Naturalnego planowania rodziny - red.] łatwe i wygodne.

„Marzył jej się autorski podręcznik totalny. W stu procentach katolicki, z poradami na temat naturalnego planowania rodziny. Próbowała go przeforsować, ale wciąż trafiała na opór MEN. Frustrowało ją to. Odżyła, gdy PiS doszło do władzy i minister Anna Zalewska zaproponowała jej opracowanie podstawy programowej” - wspomina w tygodniku były doktorant Urszuli Dudziak.

Zobacz także WIDEO: "Edukacja to nie jest wyłącznie sprawa krzeseł i ławek." Kolejne burzliwe posiedzenie komisji sejmowej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (693)
Piętnuje antykoncepcję, o kobietach mówi, że są "permisywne". Ale na zlecenie MEN ułoży program wychowania do życia w rodzinie
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 88 razy 80

  Prof. KUL mówi mi wszystko. Normalnej uczelni nigdy by nie skończyła...

 • he219uhu

  Oceniono 89 razy 77

  Brrr.... to jakaś kryptozakonnica o ultrakatolickich poglądach. Uśmiechnięte oczy błyszczą jakby oświetlone blaskiem stosu. Trzeba będzie dzieci na tajnych kompletach uczyć.

 • ulanzalasem

  Oceniono 72 razy 62

  Bolszewicy dogadali się z kościołem i mamy coraz bardziej chorą sytuację.

 • baluwolanda

  Oceniono 66 razy 58

  taka ładna, sympatyczna, otwarta na inne poglądy, no i oczywiście świetnie wykształcona...
  * niepotrzebne skreślić

 • mikejar

  Oceniono 62 razy 56

  Bog nie mial dla niej zadnej litosci.
  Kobieto modl sie o zdrowe nogi , bo na GLOWE za pozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • adamschodowy

  Oceniono 58 razy 54

  ok, jest niekompetentna, ale co z kompetencjami ludzi którzy ją dopuszczają do odpowiedzialnych stanowisk???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX