''Podręcznik historii Polski może napisać gimnazjalista zamieniając szwarccharaktery na bohaterów''

Publicyści w Poranku Radia TOK FM oburzali się na mieszanie prawdy i fałszu na przykładzie posła Stanisława Piotrowicza.

- Arogancja to ulubiona poetyka PiS - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Sławomir Sierakowski. To komentarz do sytuacji z posłem Stanisławem Piotrowiczem.

Poseł PiS za czasów PRL był prokuratorem i zajmował się m.in.sprawami opozycjonistów. Dziś zaprzecza, że im szkodził, choć dokumenty mówią coś zupełnie innego. - To się układa w nową historię Polski. Będziemy mieli nowy system edukacji i nową historię. Piotrowicz jest bohaterem, krzyczy ''precz z komuną'', jest szefem komisji sprawiedliwości i praw człowieka, jest liderem kampanii przeciw TK. Wychodzi na to, że Piotrowicz to postać superzasłużona, wielki autorytet moralny, trzy razy Wałęsa... A jest esbeckim prokuratorem! - wypominał Sierakowski. 

Zwrócił uwagę, że to się dzieje, kiedy niekwestionowany bohater opozycji - Józef Pinior - musi się tłumaczyć. - Podręcznik historii Polski może napisać gimnazjalista zamieniając szwarccharaktery na bohaterów - ocenił szef ''KP''.

Aleksandra Pawlicka z ''Newsweeka'' dodała, że jesteśmy świadkami ''odwracania znaczeń''. - Prawda i fałsz przestają mieć granice - oburzała się. 

Ile pamiętasz z najnowszej historii Polski? Sprawdź się w quizie z pytaniami Piotr Kraśki

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
''Podręcznik historii Polski może napisać gimnazjalista zamieniając szwarccharaktery na bohaterów''
Zaloguj się
 • Jacek Kotowski

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli mój dziadek walczący najpierw w AK a potem w 2 A Ludowego Wojska ze szwarccharakteru stanie się bohaterem a ubecy, którzy się nad nimi znęcali i niszczyli życie mojej rodzinie staną się szwarccharakterami to
  ... to niech to będzie nawet gimnazjalista.

  Dzięki Panu Sierakowskiemu zaś doskonale wiem, co to jest liberalna lewica. Nic dobrego.

 • jm69

  Oceniono 2 razy -2

  To są właśnie Sławusia metody - wybielałby Rokossowskiego czy Bieruta a oczerniałby bohaterów niepodległościowych.
  Jakiś kacap w 1945 roku zgwałcił polkę i wyszedł z tego kuriozalny Sławek.

 • 66kropek

  Oceniono 6 razy -4

  Na mieszaniu prawdy i fałszu to Sierakowski akurat zna się świetnie to fakt, robi w tym interesie ładne 25 latek.

 • szpung

  Oceniono 7 razy -5

  „Gazety Polskiej Codziennie”, która przekazała, że b. milicjant i sympatyk KOD-u napisał na Facebooku:

  Ingerencja pisiorów w wypracowane emerytury za czasów PRL-u stawia mnie oraz moich kolegów pod ścianą. Jestem po rozmowach z kolegami po fachu, którzy nie zdali broni służbowej i może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie.

  Przypomne temu Panu iz nie wypracowywal zdnej emertury gdyz zgodnie z teoria ekonomii byl cale zycie utrzymankiem budzetu oczesnej ruskiej kolnii. Wielu ludzi sadzi iz pierdzac np cos wypracowuje wartosc dodana produkujac niezbedne atmosferze weglowodory, jednak tak w ekonomii nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX