Macierewicz chce odebrać stopnie generalskie Jaruzelskiemu? '' Historii nie można tworzyć po historii''

- Cokolwiek byśmy nie powiedzieli, to Jaruzelski był generałem w takiej Polsce jaka była - mówił w TOK FM Andrzej Celiński, b. działacz opozycji w czasach PRL.

Minister Antoni Macierewicz zapowiedział odbieranie tytułów generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi

- Zostawiam otoczkę formalną - mówił w TOK FM Andrzej Celiński. Jak się okazuje jest to skomplikowany proces, o odebraniu tytułu decyduje sąd.

- Nie sądzę, że historię można tworzyć po historii. Cokolwiek byśmy nie powiedzieli, to Jaruzelski był generałem w takiej Polsce jaka była. Jestem z takiej rodziny, z takiego środowiska, w której nikt nie miał związków z ''czerwonym'' - mówił w ''A teraz na poważnie'' Andrzej Celiński.

Były działacz opozycji mówi, że odbieranie tytułów nie jest dobrym pomysłem. - Historia i Jaruzelskiego, i Kiszczaka skończyła się dla nich przed Panem Bogiem korzystnie. Oni doprowadzili do takiego rozwiązania polskiego węzła gordyjskiego i nie polała się krew - dodał Celiński.

Terlecki: projekt nie jest gotowy

Nie ma decyzji czy projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej będzie zgłoszony przez klub PiS czy przez rząd; nie jest on jeszcze gotowy - mówi PAP szef klubu Ryszard Terlecki. Zmiany pozwolą na odebranie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi stopni generalskich.

TOK FM PREMIUM