Nagroda Radia TOK FM. Kto w 2016 roku wyjątkowo wpływał na rzeczywistość? Podajcie swoje typy [CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA]

Radio TOK FM już po raz siódmy wręczy nagrodę im. Anny Laszuk za "wyjątkowy wpływ na rzeczywistość". Tym razem za rok 2016. Kto zasłużył na to wyróżnienie? Czekamy na Państwa kandydatury.

Mail z kandydatem - osobą, instytucją lub organizacją wraz z uzasadnieniem (warunek niezbędny do zakwalifikowania kandydatury) prosimy wysyłać na adres nagroda@tok.fm.

W zeszłym roku nagrodzeni zostali Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych. Nominowano ich do Nagrody Radia TOK FM za akcję „Nasz rzecznik” i umiejętność pracy ponad podziałami, a także wypromowanie osoby od lat walczącej na rzecz słabszych i doprowadzenie do wyboru pierwszego Rzecznika Praw Obywatelskich, którego kandydatura nie była wysunięta przez polityków.

Pierwszym laureatem Nagrody Radia TOK FM był Michał Boni, doceniony m.in. "za rozum, wrażliwość społeczną i wielki takt przy organizowaniu państwowych uroczystości po katastrofie smoleńskiej" oraz to, że "jako jedna z niewielu osób aktywnych w życiu politycznym rozumie i wdraża w praktyce sens pojęcia polityka".

W roku 2012 nagroda została przyznana Danucie Wałęsie m.in. za "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". W 2013 - Katarzyna Szymielewicz i Fundacja "Panoptykon" - "za czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach". Rok później laureatem został płk Krzysztof Olkowicz za to, że "zachował się jak człowiek, który żyje w kraju, gdzie prawo działa według zasady dobra i słuszności". A dokładniej - za wpłacenie 40 zł grzywny za osadzonego w areszcie chorego psychicznie mężczyznę. W 2015 Słuchacze Radia TOK FM oraz Kapituła Nagrody Radia TOK FM wyróżnili Roberta Biedronia. - Nasz laureat wbrew wszelkim uprzedzeniom, swoją bezpośredniością, uczciwością i jawnością działania, jawnością w każdej dziedzinie życia, także osobistego, przekonuje do siebie nawet najbardziej nieprzekonanych: zwyczajnie robi to, co zapowiedział i do czego został wybrany - mówiła Kamila Ceran wręczając nagrodę prezydentowi Słupska.

Teraz - jak co roku - czekamy na Państwa propozycje! Kto powinien zostać wyróżniony i za co? Prosimy o zgłoszenia wraz z uzasadnieniem na adres nagroda@tok.fm do 22 stycznia.

Nagroda Radia TOK FM im. Anny Laszuk w tym roku zostanie wręczona 4 kwietnia 2017 roku. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM