Radio TOK FM i portal Tokfm.pl dołączają do protestu ''Dzień bez polityków''

Radio TOK FM przez cały piątek nie będzie prezentować wypowiedzi polityków. Nie znajdą się one w portalu Tokfm.pl. Włączamy się do akcji ''Dzień bez polityków''.

Protest dziennikarzy ma związek z planem marszałka Marka Kuchcińskiego ograniczenia dostępu obywateli do informacji poprzez usunięcie mediów z Sejmu od 2017 r. W ramach protestu radio TOK FM nie będzie prezentować wypowiedzi polityków, nie znajdą się one również na portalu tokfm.pl.

We wtorek Kancelaria Sejmu opublikowała informator dotyczący zmian we współpracy z mediami. Wśród nich znalazły się zapisy, które w znaczący sposób wpływają na dostęp do informacji publicznej.

Przypominamy, że budynek parlamentu nie jest strefą prywatną posłów i senatorów. To miejsce ich pracy. A jednym ze zobowiązań wobec wyborców jest komunikowanie się z opinią publiczną.

Polski Press Club, który organizuje protest ciągle przyjmuje zgłoszenia kolejnych redakcji dołączających do akcji. - Chcemy pokazać czytelnikom, jak będą wyglądać media od stycznia 2017 roku. Redakcje nie będą publikować informacji politycznych. Politycy nie będą zapraszani do programów, nie będą przeprowadzane z nimi wywiady. W gazetach białe, puste pola. Taki będzie świat w styczniu, jeżeli zmiany nie zostaną cofnięte - mówi Jarosław Włodarczyk.

Dziennikarze w SejmieDziennikarze w Sejmie SŁAWOMIR KAMIŃSKI

 

TOK FM PREMIUM