Karolina Głowacka z wyróżnieniem od ministra za ''popularyzację nauki''

Karolina Głowacka, dziennikarka TOK FM, otrzymała wyróżnienie dla ''Popularyzatora Nauki 2016''.

Prof. Bogusław Pawłowski, dr Piotr Sułkowski, prof. Wojciech Dindorf, Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston", Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Zdzisław Cozac - to laureaci konkursu Popularyzator Nauki 2016 organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i resort nauki.

W konkursie nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wyniki 12. edycji konkursu ogłoszono w czwartek w Warszawie, podczas uroczystej gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

Wyróżnienie otrzymała red. Karolina Głowacka, która w TOK FM prowadzi "Radiową Akademię Nauk". Co tydzień podejmuje bieżące, gorące tematy ze świata nauki, a także te dotyczące odkryć polskich naukowców, szkolnictwa wyższego itp. Z kolei w sobotnie poranki prowadzi audycje popularnonaukowe, głównie dotyczące przyrody lub naukowo-technologiczne, jak ''Przewodnik technologiczny''.

 To już kolejne wyróżnienie dla dziennikarza TOK FM - Agnieszka Lichnerowicz była nominowana do prestiżowej nagrody Grand Press za reportaż radiowy. Audycje Agaty Kowalskiej doceniło Amnesty International, a Ewa Podolska została wyróżniona za swój ''Poradnik Ekologiczny''.

 

 

TOK FM PREMIUM