Prawica snuje wizje o snajperach i zamachach stanu. Borowski: Prezes nadaje ton, a reszta ''śpiewa''. Wyciągają najwyższe tony, żeby ich usłyszał

Marek Borowski był gościem Mikołaja Lizuta. - To jest normalne w sytuacji, kiedy wszyscy krążą wokół centrum i zależą od jednego jego słowa - stwierdził w TOK FM.

MSWiA ogłosiło, że Żandarmeria Wojskowa będzie wspierać policję po zamachach w Berlinie. - To jest typowe działanie Macierewicza, Błaszczaka. Ich specjalnością jest wywoływanie konfliktów i straszenie ludzi - wcześniej uchodźcami, a teraz zamachami - mówił w ''A teraz na poważnie'' Marek Borowski. - Obywatele mają skupić się wokół władzy, która zapewni im bezpieczeństwo. To schematy znane z przeszłości - dodał.

Kaczyński mistrzowsko dzieli

- Jarosław Kaczyński jest człowiekiem zajadłym, grającym na niskich uczuciach. Jego polityka polega na dzieleniu społeczeństwa, na straszeniu, wynajdywaniu pól do konfliktu oraz gromadzeniu wokół siebie, tych którzy mu wierzą - stwierdził Borowski. - Jego przeciwnik polityczny nigdy nie ma dobrych intencji. To jest komunista, członek spisku, drugi sport, złodziej, cyklista, wegetarianin, i oderwany od żłoba - ironizował Borowski nawiązując do sposobu opisywania przeciwników politycznych przez Kaczyńskiego.

Kto jak ''śpiewa'' w PiS?

- Prezes nadaje ton, a reszta ''śpiewa'' - stwierdził senator komentując wypowiedzi części i polityków PiS, i prawicowych dziennikarzy, którzy prześcigają się w fantazjach nt. snajperów i zamachów stanów. Z kolei Joachim Brudziński protestujących przed Sejmem nazywał m.in. warchołami. - Część ''śpiewaków'' stara się wyciągać najwyższe tony, żeby prezes ich usłyszał. To jest normalne w sytuacji, kiedy wszyscy krążą wokół centrum i zależą od jednego jego słowa - dodał Borowski.

Czemu wyrzucono dziennikarzy z Sejmu?

Po co PiS była wojna z mediami, którym ograniczono możliwości pracy w Sejmie? - Ja panu wyjaśnię, o co chodzi - powiedział Marek Borowski. - W Polsce prawo dotyczące pewnych kwestii jest zmieniane dlatego, że prezes Kaczyński w niektórych sytuacjach czuje się niekomfortowo - odpowiedział Borowski.

Powszechnie znana jest niechęć Jarosława Kaczyńskiego do bycia zaczepianym na sejmowych korytarzach. Szef PiS porusza się z reguły otoczony członkami partii i ochroną. - Prezes jest niezadowolony i znika w jakichś drzwiach. Kaczyński nie akceptuje tego, że dziennikarz podsuwa mu mikrofon, do którego on się ma wypowiedzieć. Podejrzewam, że poprosił marszałka Kuchcińskiego, żeby zrobić z tym porządek. I marszałek zdecydował - mówił Borowski. Zrobił taki porządek, że nie tylko nie będzie można ''się kręcić'', ale nie będzie można też filmować ani fotografować z galerii sejmowej. 

Do mediów przebił się m.in. atak śmiechu prezesa, którego nie udało się ukryć za tabletem. Zdjęcie zrobiono właśnie z sejmowej galerii.

Jarosław Kaczyński w SejmieJarosław Kaczyński w Sejmie akar

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (202)
Prawica snuje wizje o snajperach i zamachach stanu. Borowski: Prezes nadaje ton, a reszta ''śpiewa''. Wyciągają najwyższe tony, żeby ich usłyszał
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 50 razy 48

  Po to pewien klecha dostal od Rosji za darmo nadajnki, by wyhodowac bande zawscieklych moherow, a kiedy mu sie to udalo zostal uruchomiony agent "balbina" by napuscic te ciemna mase na reszte Polakow....

 • ulanzalasem

  Oceniono 31 razy 29

  PiS ma senat, na prezydenta i ma...samodzielną większość w Sejmie. Tak naprawdę mają wszystkie narządzania potrzebne do rządzenia, więc po co ten bur..bałagan, chaos ? Bo prezes inaczej nie potrafi, bo Kaczyńskiego to widocznie kręci, ale także dlatego, że takie "zwykłe" rządy szybko się "ludowi" nudzą. Nie ma wrogów, nie ma winnych potencjalnych wpadek, nie ma wiecznej wojny/ Przecież PiS wygrał wybory, minął ponad rok, mają senat, sejm i prezydenta, a zachowują się jakby byli ciągle w opozycji.
  Przecież nawet sprawa Trybunału jest sztuczna, bo co TK zablokowałby PiSowi ? Jeśli nie chcą zaprowadzić faktycznej dyktatury to...może część ustaw jak np. o Policji czy Antyterrorystyczną. 500+ by przeszło, tak samo jak dobicie OFE bo puścili ją Platformie to i PiSowi by musieli.
  Taki sposób rządzenia widocznie jest dla Kaczyńskiego i PiSu łatwiejszy do...rozgrywania, do mącenia, do budowania sztucznych sytuacji, zamiast zająć się konkretną pracą, zmianami.

 • newpatric

  Oceniono 27 razy 27

  Podpowiem prawicy - w Afryce jest taki przesąd, że palec zmarłego chroni od kul snajpera bo czyni niewidzialnym.

  Ja na wszelki wypadek poszukuję jakiejś takiej relikwii, może byc z kogos ekshumowanego.

 • newpatric

  Oceniono 24 razy 22

  Prawica: histeria, paranoja i groteska

  Witamy w chorym umyśle czerwonej prawicy, gdzie komunista staje się patriotą. :)

 • dynac

  Oceniono 25 razy 21

  pisowskie przygłupy robią kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 • napohybel.live

  Oceniono 24 razy 20

  „Siedem lat pracowałem na to, by Polska znalazła się w grupie trzymającej władzę w UE”.
  Radosław Sikorski
  „Kilka dni pracowaliśmy, żeby to zniszczyć”. Jarosław Kaczyński

 • lolik52

  Oceniono 22 razy 18

  Z kolei Joachim Brudziński protestujących przed Sejmem nazywał m.in. warchołami.

  -pamiętam,Gierek też wyzywał protestujących robotników warchołami...jojo -złodziej sięga do "szczytnych tradycji" PZPR.Czego wymagać od typów bez wykształcenia i z mroczną przeszłością?innych Kaczyński nie jest w stanie zamanić w swój krąg upośledzonych przez życie.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 22 razy 18

  Pracownicy urzędów w województwie lubelskim dostali pismo od wojewody Przemysława Czarnka. W nim, wytyczne dotyczące ich bieżącej pracy. Mają oglądać TVP Info i raportować, czy sygnał telewizyjny nie jest zakłócany. Takie same zalecenia rozesłano w innych województwach. "W poniedziałek wieczorem przedstawiciele wszystkich 16 Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego rozesłali pismo do starostw powiatowych z prośbą o stałe monitorowanie działania TVP Info"

 • jerzy.klichowski

  Oceniono 20 razy 16

  Mały Hitlerek ma pełne portki, boi się ludzi , ale jak przesadzi to mu ktoś łeb odstrzeli. Trzeba psychola psychopaty Kaczyńskiego odsunąć od polityki bo to największy szkodnik Polski. Jak będzie ratować kraj przed kretynami z PIS -u to snajperkę chętnie przyjmę w podarku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX