"Kryzys parlamentarny zamienia się w pastisz i kabaret. Jedni tropią pasztet w kanapkach, drudzy urządzają Szansę na sukces"

Obie strony sejmowego pata zachowują się niepoważnie - oceniła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem.

Opozycja okupuje salę plenarną Sejmu, a PiS upiera się, że seria głosowań w Sali Kolumnowej jest ważna. Posłowie zapowiadają, że nie opuszczą Sejmu do 11 stycznia, Prawo i Sprawiedliwość nie widzi powodu, by głosowanie m.in. w sprawie budżetu na 2017 rok powtarzać.

- Na razie ten kryzys parlamentarny zamienia się w pastisz i kabaret. Z jednej strony telewizja publiczna tropi pasztet w kanapkach, a opozycja urządza w sali sejmowej urządza „Szansę na sukces” - komentowała w TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk nawiązując m.in. do piosenek śpiewanych przez posłankę Joannę Muchę. - To nijak nie przystaje do powagi sytuacji - stwierdziła.

Jej zdaniem konieczne jest skuteczne wprowadzenie zmian w regulaminie Sejmu, aby możliwe było powtórzenie głosowań.

- Powinno to się odbyć transpartentnie, przy udziale opozycji, po dyskusji - dodała działaczka Razem. - Po stronie partii rządzącej jest odpowiedzialność za standardy parlamentaryzmu - oceniła Bąk.

TOK FM PREMIUM