"Zasługi" prezesa Kurskiego: zadłużył TVP i wprowadził do niej disco-polo

Juliusz Braun, były prezes TVP, członek Rady Mediów Narodowych, w Poranku Radia TOK FM krytykował Jacka Kurskiego.

- Prezes TVP w wywiadzie dla branżowego portalu Wirtualnemedia.pl powiedział, że jeśli telewizja publiczna ma przetrwać, to konieczne jest wsparcie finansowe z prawdziwego zdarzenia - cytowała z Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Kurski przyszedł do telewizji z przekonaniem, że wszystko mu wolno i na wszystko będą pieniądze - odpowiedział Juliusz Braun. - Jak przyszedł do TVP to w kasie było 100 mln zł. Teraz po roku ma minus 200 mln - zauważył były prezes TVP.

Disco-polo na ratunek oglądalności

Zauważył, że sylwester disco-polo w Zakopanem z plejadą przebrzmiałych zagranicznych gwiazd oraz wspólny występ Maryli Rodowicz i Zenka Martyniuka z discopolowego zespołu Akcent kosztował go dwa razy więcej niż sylwester organizowany rok wcześniej we Wrocławiu. - To jest wielka ''zasługa'' Kurskiego, że wprowadził disco-polo do telewizji publicznej - stwierdził Braun i podkreślał, że na takim sylwestrze, mimo dobrej oglądalności, nie da się zarobić.

Były prezes TVP zauważył, że nie tak dawno mówiono, że TVP nie może ścigać się na oglądalność. Zdanie zmieniono. Teraz TVP ściga się na oglądalność wprowadzając disco polo.

50 mln na mecze

Braun wątpi też, że opłacalne dla spółki było kupienie od Polsatu praw do transmisji meczów Euro 2016. - Czy warto było ponieść koszt 50 mln zł w sytuacji, kiedy TV nie ma pieniędzy - pytał retorycznie Braun.

W tym kontekście tajemnicze zapowiedzi prezesa Kurskiego ws. abonamentu mogą rodzić pytanie: Czy będziemy płacić podatek na disco-polo?

Zadłużył TVP i dostał podwyżkę

Juliusz Braun nie odmówił sobie komentarza na temat zarobków prezesa Kurskiego, który pod koniec roku dostał solidną podwyżkę. I to o kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. - Jego zarobki mogą być nawet 250 proc. wyższe niż rok temu. Jako członek mediów narodowych powinienem być poinformowany o takich decyzjach - dodał Braun.

DOSTĘP PREMIUM