Nitras: Najłatwiej byłoby Kaczyńskiemu się odwzajemnić i powiedzieć: sam jesteś wariatem

- Kaczyński chorobę, niezrównoważenie psychiczne sugeruje wszystkim, którzy się z nim nie zgadzają. Każdy, kto mu nie przytakuje, uważany jest przez niego za wariata - mówi w ''Dzienniku Gazecie Prawnej'' poseł Sławomir Nitras.

Do kuluarów sali plenarnej Sejmu nie mogą wejść dziennikarze, ale osobisty ochroniarz Jarosława Kaczyńskiego już tak. Poseł Nitras zirytował prezesa PiS, bo wypytywał jego ochroniarza, co robi w zamkniętej części kuluarów Sejmu i filmował to. - Czy aby pan jest o zdrowych zmysłach? - wypalił prezes PiS.

 

- Kaczyński chorobę, niezrównoważenie psychiczne sugeruje wszystkim, którzy się z nim nie zgadzają. Przyzwyczajony jest do relacji poddańczych i każdy, kto działa inaczej, kto mu nie przytakuje, uważany jest przez niego za wariata. Najłatwiej byłoby mu się odwzajemnić i powiedzieć: sam jesteś wariatem.Gdyby zapytać opinię publiczną, kto jest większym wariatem - ja czy Jarosław Kaczyński, to jestem pewien, że to nie ja byłbym faworytem w takiej sondzie - mówi Nitras w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

- Uważam, że prezes Kaczyński zbyt mało doświadczył w życiu pozytywnych bodźców od świata. Proszę zwrócić uwagę, że potrafi być ciepły wobec zwierząt, co bardzo osobiście cenię. Nie może być do końca zły,tylko ponieważ mało dobrego od świata go spotkało, to jest agresywny wobec tego świata. Nie lubi tych, którzy mają odwagę się z nim nie zgadzać - mówi Sławomir Nitras w obszernym wywiadzie dla ''Dziennika Gazety Prawnej''.

Sławomir Nitras od początku kryzysu w Sejmie jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych - nagrywa filmiki, robi relacje z sejmowych korytarzy, do których dziennikarze nie są wpuszczani. Zjawisko określane jest przez część komentatorów jako ''Nitras TV''.

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM