"Miałkość i mnóstwo frazesów. Ale Waszczykowski powiedział mniej rzeczy niemądrych, szkodliwych"

- Nie przedstawiono żadnej wizji na temat miejsca Polski w Europie i świecie. Nie przedstawiono żadnej wizji na temat polityki zagranicznej - punktował w TOK FM Marcin Bosacki. Ale b. ambasador w Kanadzie znalazł też kilka pozytywów w wystąpieniu min. Waszczykowskiego.

 Zdaniem Marcina Bosackiego, największym plusem było to, że minister Waszczykowski tym razem "powiedział dużo mniej rzeczy niemądrych, wręcz szkodliwych dla polskiej racji stanu".

Min. Waszczykowski: chcemy naprawiać Unię, a nie ją demontować - NAJWAŻNIEJSZE CYTATY Z WASZCZYKOWSKIEGO

Były korespondent "GW" w USA i ambasador w Kanadzie pochwalił też szefa MSZ za zaprezentowanie "stonowanego i sensownego" stanowiska wobec Ukrainy. I "dostrzeżenie" ważnego sojusznika, czyli Kanady.

Ale poza tym, jak stwierdził Bosacki - w rozmowie z Mikołajem Lizutem - doroczne wystąpienia ministra spraw zagranicznych "było dość miałkie, nie przedstawiało żadnej wizji na temat miejsca Polski w Europie i świecie". - Było mnóstwo frazesów, ale nie było żadnej wizji tego, co należy robić - ocenił.

A minister puszcza oko

Według Bosackiego, odpowiedzią na zmiany zachodzące w świecie, "niestety zmiany na gorsze", powinno być zbliżenie "z rodziną europejską".

- Powinniśmy mieć ambicje na bycie w centrum decyzyjnym UE ze względu na nasze żywotne interesy. Ta ubogość koncepcji w przemówieniu pana ministra jest nie tylko dojmująca, ale też bardzo niebezpieczna dla naszych interesów. A dodatkowo PiS podkopuje główne narzędzie jakie mamy, czyli obecność Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej.

O tym, jaki PiS ma stosunek do UE dobrze świadczy fragment wystąpienia szefa MSZ na temat Brexitu. Jeszcze przed rokiem mówił, przypomnijmy, że naszym głównym sojusznikiem będzie Wielka Brytania, która dziś opuszcza UE.

- W dzisiejszym wystąpieniu dojmujące było to mruganie okiem, dawanie znać, że  żałujemy iż Wielka Brytania wychodzi z UE, ale jednocześnie rozumiemy powody, bo europejskie elity są straszne - podkreślał były ambasador w Kanadzie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
"Miałkość i mnóstwo frazesów. Ale Waszczykowski powiedział mniej rzeczy niemądrych, szkodliwych"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 16

  Frazesy, banały i dyrdymały !

 • czarna_brygada09

  Oceniono 17 razy 15

  "powiedział dużo mniej rzeczy niemądrych, wręcz szkodliwych dla polskiej racji stanu"

  Istotnie. Natomiast pan Prezes w ostatnich wywiadach i doraźnych wypowiedziach, na te same sprawy, bez specjalnego zakłopotania, dał wyraz swojej fantazji, obsesji i innym bzikom ... tak, że wychodzi na zero.

 • def11

  Oceniono 13 razy 13

  << Nie przedstawiono żadnej wizji na temat miejsca Polski w Europie i świecie >>

  Jak nie ? miejsce Polski w Europie i na świecie tam gdzie San Escobar miejsce swoje ma.

 • oloros11

  Oceniono 14 razy 12

  jaka wstretna ta liberalna Europa ale dajcie cie jeszcze więcej pieniędzy a my będziemy dalej rozpierdlac wszytsko za co sie wezmiemy
  a nasz biedny i głupi elektorat będzie wyl w zachwycie

 • burn74

  Oceniono 11 razy 11

  Przemawiał minister Waszczykowski - postać znana, lubiana,kochana i inne -na,na,na,na....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 10

  Kultura osobista i szacunek do drugiej osoby nakazuje wysłuchać do końca co ktoś ma do powiedzenia. Niestety w przypadku słuchania Leszczyk.owskiego to jest niewskazane, a wręcz powinno być zabronione. Wituś w każdej wypowiedzi udawadnia, że jest idiotą wszechczasów od słuchania którego można tylko zgłupieć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX