"Kaczyński jest ochotnikiem na wojnie hybrydowej Putina na rzecz osłabienia UE"

- Wewnątrz instytucji UE dominuje pogląd, że Angela Merkel przyjechała do Warszawy z misją dobrej woli. Przebadała i wyjechała; ale pociąg odjeżdża bez Polaków. Bo z Polakami się nie da współpracować - mówił w TOK FM Janusz Lewandowski.

 Zdaniem byłego unijnego komisarza, polityka Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do zmarginalizowania Polski w Unii Europejskiej.

- Dla mnie Kaczyńskie jest ochotnikiem na wojnie hybrydowej prowadzonej w Europie wg scenariusza Putina.  Celem tej wojny jest osłabienie UE.Kaczyński jest ochotnikiem Putina, bo tak rozumuje o świecie. Nie posądzam go o to, że jest realizatorem pomysłów Putina. Tacy ludzie  jak Kaczyński, w imię swojego rozumienia świata, działają na rzecz osłabienia UE - mówił Janusz Lewandowski w "Poranku Radia TOK FM".

Jak stwierdził, efektem ofensywy zwolenników osłabiania wspólnoty jest deklaracja budowy UE dwóch prędkości. Deklaracje w tej sprawie złożyła przed tygodniem, podczas unijnego szczytu na Malcie, kanclerz Angela Merkel.

- Naprawdę trzeba było dużych wysiłków Orbana i Kaczyńskiego, by zniechęcić Merkel do jej misji utrzymania jedności Europy - stwierdził Lewandowski w TOK FM.

"Miałkość i mnóstwo frazesów. Ale Waszczykowski powiedział mniej rzeczy niemądrych niż rok temu" - expose szefa MSZ ocenia Marcin Bosacki

Według polityka PO, polityka firmowana przez Jarosława Kaczyńskiego i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego to "zakwestionowanie ciągłości polskiej polityki zagranicznej" od 1989 roku, której głównymi założeniami były m.in. "wydobycie" Polski ze strefy wpływów dawnego ZSRR i włączenie do rodziny krajów zachodnioeuropejskich.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (163)
"Kaczyński jest ochotnikiem na wojnie hybrydowej Putina na rzecz osłabienia UE"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 44 razy 26

  Kaczyński, jak i jego najbliższe otoczenie , włącznie z Dudą , to bolszewickie pieski na smyczy Putina..!
  Ich jazgot, skamlenie, znamionują tchórzostwo i zarazem poddaństwo władzy Putina..!!!

 • inder

  Oceniono 33 razy 19

  Faktem jest, że ten rząd jest naszpikowany ruskimi agentami. Kto obejrzy ten materiał, wyzbędzie się możliwości
  www.youtube.com/watch?v=LW38OVKHEBo
  a dobrze by było, żeby zwolennikom PiS otworzyło to oczy. Oby...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 17

  "wydobycie" Polski ze strefy wpływów dawnego ZSRR i włączenie do rodziny krajów zachodnioeuropejskich...
  -----
  z rodziny krajów zachodnioeuropejskich znaczny część Polski wypisała się już w 1772 roku i mimo usilnych starań edukacyjnych, azjatycka mentalność obyczajów, wierzeń i życia społeczno-gospodarczego tkwi tam do teraz

 • justas32

  Oceniono 20 razy 16

  przez oszołomionego z nienawiści starucha pociąg do dobrobytu właśnie odjeżdża. Bez nas. Co za głupi kraj ...

 • prawdziwek89

  Oceniono 19 razy 15

  Dokładnie tak. Kaczor jest za głupi i nie rozumie świata, dlatego nie dociera do niego, że podkopując Unię i spychając Polskę na peryferia z kato-narodową obsesją realizuje politykę Rosji i jest pionkiem Putina. Za Brexit Putin musiał sporo zapłacić właścicielom brukowców i oszołomom z prawicy, Zwycięstwo Trumpa to wysokie gaże hakerów itp, a Polsce ma Jarka Kretyńskiego z jego ciemnym elektroratem za darmo. Jest tak, jak mówił Bismarck.

 • cal357

  Oceniono 18 razy 14

  A dyrektor rydzyk nadaje anty-unijną propagandę za pomocą nadajników na Uralu. Przypadek? Nie sądzę.

 • kruk6666

  Oceniono 15 razy 13

  Matką PiS-u jest FSB , ojcem Putin , Kaczafi i Maciarenko ostro pracują żeby zachód się od nas odwrócił , niedługo UE zacznie przykręcać kurek z pieniędzmi , bo nie będzie finansować kościoła , upadających kopalń i 500 zł na których zyska przemysł monopolowy, wtedy Polska pozostanie potęgą w produkcji kamieni do kiszenia kapusty i klęczników turystycznych składanych , taki wam skok cywilizacyjny da PiS, do średniowiecza.

 • smarekdarek

  Oceniono 19 razy 13

  Nie "ochotnikiem" Putina, tylko dawno zwerbowanym żołnierzem - robi to świadomie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX