"Kaczyński jest ochotnikiem na wojnie hybrydowej Putina na rzecz osłabienia UE"

- Wewnątrz instytucji UE dominuje pogląd, że Angela Merkel przyjechała do Warszawy z misją dobrej woli. Przebadała i wyjechała; ale pociąg odjeżdża bez Polaków. Bo z Polakami się nie da współpracować - mówił w TOK FM Janusz Lewandowski.

 Zdaniem byłego unijnego komisarza, polityka Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do zmarginalizowania Polski w Unii Europejskiej.

- Dla mnie Kaczyńskie jest ochotnikiem na wojnie hybrydowej prowadzonej w Europie wg scenariusza Putina.  Celem tej wojny jest osłabienie UE.Kaczyński jest ochotnikiem Putina, bo tak rozumuje o świecie. Nie posądzam go o to, że jest realizatorem pomysłów Putina. Tacy ludzie  jak Kaczyński, w imię swojego rozumienia świata, działają na rzecz osłabienia UE - mówił Janusz Lewandowski w "Poranku Radia TOK FM".

Jak stwierdził, efektem ofensywy zwolenników osłabiania wspólnoty jest deklaracja budowy UE dwóch prędkości. Deklaracje w tej sprawie złożyła przed tygodniem, podczas unijnego szczytu na Malcie, kanclerz Angela Merkel.

- Naprawdę trzeba było dużych wysiłków Orbana i Kaczyńskiego, by zniechęcić Merkel do jej misji utrzymania jedności Europy - stwierdził Lewandowski w TOK FM.

"Miałkość i mnóstwo frazesów. Ale Waszczykowski powiedział mniej rzeczy niemądrych niż rok temu" - expose szefa MSZ ocenia Marcin Bosacki

Według polityka PO, polityka firmowana przez Jarosława Kaczyńskiego i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego to "zakwestionowanie ciągłości polskiej polityki zagranicznej" od 1989 roku, której głównymi założeniami były m.in. "wydobycie" Polski ze strefy wpływów dawnego ZSRR i włączenie do rodziny krajów zachodnioeuropejskich.

TOK FM PREMIUM