''Radziwiłł stawia się w roli Boga. Skoro mnie to irytuje, to kobietę musi denerwować poczwórnie''

Tomasz Lis ma nadzieję, że Strajk Kobiet 8 marca wypali. Jego zdaniem ''paliwo'' do protestów władza dolewa codziennie. Jako przykład podał słowa ministra zdrowia o nieprzepisaniu zgwałconej kobiecie tzw. pigułki dzień po.

- Będzie powtórka Czarnego Protestu - zapowiedziała w TOK FM Marta Lempart, koordynatorka protestów z 3 października. 8 marca protesty kobiet odbędą się w 40 krajach. - Nie ma się z czego cieszyć, że jesteśmy w takiej opresji, że trzeba się jednoczyć i współdziałać - mówiła Lempart.

Na 8 marca planowany jest międzynarodowy strajk kobiet - odbyć się ma w 40 krajach. Powodem jest m.in. ograniczanie praw kobiet, powszechna mizoginia. - Polki zaraziły Argentynki, a one resztę świata. Czy to będzie miało taką skalę jak Czarny Poniedziałek? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Czy faza ruchu protestu jest słabnąca jak to widać np. po KOD - dodał.

- Zapowiadane protesty z reguły są mniejsze, a spontaniczne są często pozytywnym zaskoczeniem. Chciałbym, żeby te protesty wyszły - powiedział Tomasz Lis. Jego zdaniem „paliwo” jest dostarczane na co dzień.

Wstrząsające jest kiedy minister zdrowia mówi przy otwartym mikrofonie na całą Polskę, że zgwałconej kobiecie nie przepisałby pigułki dzień po powołując się na klauzulę sumienia, czyli wchodząc w rolę Boga. Skoro mnie to irytuje, to kobietę, która tego słucha, musi to denerwować poczwórnie

- mówił Tomasz Lis. Chodzi o wczorajszą wypowiedź ministra zdrowia w Radiu ZET

- Nie tylko denerwować, ale głęboko urażać jej wrodzone poczucie godności - dodał Tomasz Wołek. Jego zdaniem nie ma wątpliwości, że skala będzie większa w porównaniu z protestami z 3 października, ale w samej Polsce nie jest tak ważne, ile tysięcy osób wyjdzie na ulicę. - Ważne jest to, że opór przeciwko złu, pogardzie, niegodziwości krzepnie. Również dlatego, że oliwy do ognia Kaczyński i jego ludzie oliwy do ognia dolewają nieustannie. To zbuduje silniejszy fundament tożsamości tym, którzy opierają się złym zmianom. Kobiety mają dodatkowy argument, by moc, jaka w nich tkwi, krzepła - oceniał Wołek. - Kobiety to jest gigantyczna siła, która była do tej pory w Polsce niedoceniana - ocenił publicysta.

- Wolałbym widzieć w tym proteście coś więcej - dodał Wiesław Władyka. - Nie tylko „pisiarstwo” powinno być brane pod uwagę. Potrzebny jest szerszy protest kobiet przeciwko światowi mężczyzn. Potrzebny jest kulturowy, godnościowy protest. Powinny się tam znaleźć kobiety, które mają różne poglądy polityczne - dodał.

- W kulturze nurt rewizji politycznej, ale w istocie dużo głębszej. Kaczyński czuje, że z kobietami trzeba ostrożnie, bo one są emancypującą się większością, która łapie dynamikę czasu - stwierdził Jacek Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (153)
''Radziwiłł stawia się w roli Boga. Skoro mnie to irytuje, to kobietę musi denerwować poczwórnie''
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 41 razy 37

  Radziwiłłowie już w XVIII w sprzedali Polskę Moskwie i doprowadzili do rozbiorów. Widać zadanie nie zostało jeszcze do końca wykonane ...

 • mark6

  Oceniono 33 razy 31

  Radziwiłł to wyjątkowo tępy sku........
  Nie po to został ministrem aby NARODOWI narzucać swój światopogląd.
  Jego "klauzula sumienia" jest jego PRYWATNĄ sprawą.

 • realistas

  Oceniono 35 razy 27

  Kobiet nie denerwuje bo większość polskich kobiet to tępe dewotki. Gdyby było inaczej PiS by nie rządził, a Rydzyk byłby biedny. Jeśli kłamię to mi to udowodnijcie.

 • oloros11

  Oceniono 31 razy 25

  Radziwil jest niewinny - on tylko wykonuje polecenia episkopatu
  -cel - państwo ala Salazar i Franco i wyprowadzenie Polski z Unii
  to ze jeszcze obrady sejmu nie zaczynają się od mszy to skandal

 • maura4

  Oceniono 25 razy 23

  Wyobrażam sobie jak zgwałcona, sponiewierana, ledwo żywa dziewczynka staje przed sumieniem Radziwiłła. Płacze i mówi, że nie chce być w ciąży z gwałcicielem, prosi o tabletkę.
  Nic z tego moja droga, gdzie twoja moralność, chcesz zabić dziecko ? Ja na to nie pozwolę. Moje sumienie jedynym, słusznym, moralnym sędzią w tej sprawie. Życzę ci abyś zaszła w ciążę i ciesz się, bo nic lepszego w życiu nie mogło cię spotkać.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 20

  Radziwiłł to zwykły aparatczyk, tyle że przesunięty akurat "na odcinek" zdrowia. Równie dobrze mógłby być "na odcinku" edukacji, transportu lub integracji z Królem Polski Jezusem Chrystusem.

 • allegropajew

  Oceniono 20 razy 16

  Pigułka dzień po nie doprowadza do poronienia -- jak dojdzie do zapłodnienia to nie działa. Nie różni się niczym od pękniętej gumy.

  I taką ksywę proponuję nadać panu (specjalnie małą) z "niezwykle zasłużonej rodzinki naszych największych zdrajców norodowych".

  Gościula

 • six_a

  Oceniono 15 razy 15

  panu radziwiłłowi należałoby się kilka procesów za niewykonywanie obowiązków, gdyby był lekarzem i wyprawiał to, co mówi, a natychmiast wróciłby mu rozum. szkoda że mamy biedne społeczeństwo, bo gdyby ludzi było na to stać, te tępe konowały razem z jeszcze bardziej tępymi klechami, nie miałyby tu życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX