"Można kłamać, obrażać i stroić się w piórka patrioty" - Szostkiewicz ostro o Saryusz-Wolskim

"Wbrew swemu pompatycznemu tweetowi Jacek Saryusz-Wolski nie wysiada na przystanku "Polska", tylko na przystanku 'PiS'" - ocenia Adam Szostkiewicz. Publicysta krytykuje b. polityka PO za insynuowanie, że Platforma jest niepolska.

Jacek Saryusz-Wolski za sojusz z PiS zapłacił członkostwem w partii. Ważą się jego losy w EPP. A były polityk PO jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

Z Platforma Obywatelską Saryusz-Wolski pożegnał się na Twitterze. "Sugestia we wcześniejszym tweecie JSW, że Platforma to siła niepolska, jest na poziomie pisowskiej propagandy w pamiętnym stylu Jacka Kurskiego (dziadek Tuska służył w Wehrmachcie). Można kłamać, obrażać, insynuować, a zarazem stroić się w piórka patrioty" - komentuje Adam Szostkiewicz.

Publicysta "Polityki" ocenia, że "osobie z dorobkiem JSW po prostu nie uchodzi taka tendencyjność". "Zwłaszcza że Saryusz Wolski przez długie lata wykonywał z ramienia PO mandat posła do PE. Jeszcze kilka lat temu stał murem za Platformą i bronił Tuska przez zarzutami pisowskiej opozycji" - przypomniał Szostkiewicz na blogu w serwisie Polityka.pl.

Byle nie Tusk

 

Dla publicysty oczywiste jest, że Saryusz-Wolski nie został zgłoszony, by zostać szefem Rady Europejskiej. Były polityk PO raczej celuje w stanowiska komisarza UE lub szefa polskiego MSZ.

Cała gra Prawa i Sprawiedliwości - jak ocenia Szostkiewicz - ma osłabić szanse Donalda Tuska na drugą kadencję. "Unia może odwlec decyzję w tej sprawie. Może pojawić się kolejna kandydatura. Na pewno nie będzie to kandydatura Polki lub Polaka. O to chodziło Kaczyńskiemu: każdy, byle nie Tusk" - pisze na blogu w serwisie Polityka.pl.

PiS walczy z Tuskiem nie dlatego, że partii rządzącej leży na sercu dobro Unii Europejskiej. Wg Szostkiewicza, chodzi m.in. o strach przed powrotem Tuska do polskiej polityki.

Passent: Może stać się prawdziwe nieszczęście. Opryszek z Polski może zostać wybrany

"Donalda Tuska nikt nie zgłosił". PiS przekonuje, że Saryusz-Wolski to jedyny polski kandydat na stanowisko przewodniczącego RE

"Donalda Tuska nikt nie zgłosił". PiS przekonuje, że Saryusz-Wolski to jedyny polski kandydat na stanowisko przewodniczącego RE

TOK FM PREMIUM