"Saryusz-Wolski to pionek w grze Kaczyńskiego. Będzie się do końca życia wstydził"

Wg Tomasza Siemoniaka gra PiS, z Jackiem Saryusz-Wolskim w roli głównej, obniża reputację Polski do zera". - Długo Polska będzie ponosiła konsekwencje tego fatalnego sposobu działania - mówił w TOK FM. I radził, by Saryusz-Wolski skasował tweety nt. PO.

- Lepiej kurtynę miłosierdzia i milczenia spuścić na te jego wpisy. Megalomaństwo. To w złym stylu - komentował Tomasz Siemoniak wpisy byłego już polityka Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, Saryusz-Wolski kiedy wreszcie zdecydował się potwierdzić medialne spekulacje na temat zbliżenia z PiS, obwieścił na Twitterze, że "wysiada na przystanku Polska". I ostro zaatakował Platformę Obywatelską. W jego wpisach pojawiła się nawet Targowica.

- Jest taka opcja kasowania tweetów i doradzam to. Jacek Saryusz-Wolski będzie się do końca życia wstydził tego rodzaju supozycji - ocenił Tomasz Siemoniak.

Pionek w grze

Były szef MON nie ma wątpliwości, że zaproponowanie kandydatury Saryusza-Wolskiego zaszkodzi pozycji naszego kraju. - To sytuacja fatalna, obniżająca reputację Polski absolutnie do zera. Saryusz-Wolski to pionek w grze Jarosława Kaczyńskiego . Długo Polska będzie ponosiła konsekwencje tego fatalnego sposobu działania, który został wybrany - mówił w TOK FM.

Zdaniem byłego wicepremiera i ministra w rządzie PO, fatalnie wywiązuje się z roli powierzonej mu przez PiS. - Bywają pionki w grze, które w dobrym stylu coś robią. I pionki w grze, które robią to fatalnie. Nie wiem, po co mu taka sytuacja. Jak chciał odejść z PO, to mógł to zrobić inaczej. Na przykład tak jak Kazimierz Michał Ujazdowski - z klasą - mówił.

Wszyscy widzą, o co chodzi

Tomasz Siemoniak krytykuje PiS i Saryusz-Wolskiego, ale zauważył też, że "paradoksalnie" akcja Prawa i Sprawiedliwości wzmacnia szanse Tuska. - Teraz wszyscy widzą o co chodzi, że to prywatna wojna, prywatna zemsta. Donald Tusk był dobrze ocenianym premierem i teraz jest dobrze ocenianym przewodniczącym Rady Europejskiej.

Jak stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM", kandydaturę Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej popiera 27 z 28 państw UE.

Sprawdź też książkę: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

 

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (247)
"Saryusz-Wolski to pionek w grze Kaczyńskiego. Będzie się do końca życia wstydził"
Zaloguj się
 • jjj68

  Oceniono 51 razy 49

  JS-W właśnie mało efektownie zakończył karierę europejską. Ciekawe jakie ma za to obiecane stanowisko w Polsce.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 50 razy 46

  O kandydowaniu S-W Jako pierwszy informował korespondent Financial Times z Moskwy !
  Z Moskwy.....znamienne.
  Napisał to gdy nikt jeszcze nie śnił o takiej wolcie. No może poza prezesem i ministrem.

  Należy przypomnieć że kandydaturę Tuska wysunął 2,5 roku temu Cameron a nie Merkel wbrew insynuacjom PiSowskiej propagandy.

 • e-komentarz

  Oceniono 36 razy 36

  Donoszenie na własny kraj? A czy to nie Waszczykowski "donosił" na nasz kraj do Komisji Weneckiej? Czy donoszeniem nie będzie można nazwać tzw lobbowania przeciw Tuskowi, a za Wolskim? Seppuku JS-W nie będę komentował, nie warto...

 • stenrw

  Oceniono 31 razy 29

  Polska wstała z kolan, zatoczyła się w pijanym widzie i dziobnięta w tyłek przez kaczkę rypsnęła na mordę w błoto, a kaczuszka się śmieje i mówi, że zaaplikowała nam lecznicze okłady z borowiny. Jarosław ty naszą Polskę zostaw! Kup se klocki lego i zaproś Antoniego...

 • szaja25

  Oceniono 27 razy 27

  Zeszmacić człowiek może się tylko raz, później już tylko jest się sz....

 • bkiton

  Oceniono 27 razy 25

  Jak to Rydzyk donosił w Parlamencie Europejskim:
  "To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm" - mówił. "To, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj" - powiedział PAP po seminarium o. Rydzyk. "Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy" - dodał. "Nie chodzi tu o krew ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego" - mówił.
  Najśmieszniejsze, że Wolski wtedy krytykował wtedy i PIS, i Rydzyka.
  Czyżby Tusk był dla niego gorszy od Rydzyka?????
  To kiedy Tusk powiedział coś takiego o Polsce i Polakach??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX