"Wyciągnięty z pisowskiego kapelusza Saryusz-Wolski trafi na śmietnik historii"

"Żeby upokorzyć Donalda Tuska, PiS pogłębia izolację Warszawy w Brukseli" - ocenia Adam Szostkiewicz. Wg publicysty "Polityki", dla PiS ideałem jest "Wielka Polska w małej Europie zredukowanej do wspólnego rynku i wieczny sojusz z USA pod rządami prawicy".

Na "zantagonizowaniem Polski z władzami UE" Prawo i Sprawiedliwość sumiennie pracuje od wygranych wyborów. Zdaniem Adama Szostkiewicza, "w tym niszczycielskim dziele przoduje obecny szef polskiej dyplomacji", ale wykazali się też inni - z prezydentem i prezesem PiS na czele. 

Elementem gry na odsunięcie Polski od Unii jest też zaproponowanie Jacka Saryusz-Wolskiego.

"Wyciągnięty z pisowskiego kapelusza Jacek Saryusz-Wolski trafi na śmietnik historii jako rozbijacki polski kontrkandydat Polaka Tuska. Zagranie z Saryusz-Wolskim pogłębi w Unii negatywny wizerunek Polski pod rządami Jarosława Kaczyńskiego" - pisze publicysta na blogu w serwisie Polityka.pl.

Najmłodsi najbardziej podatni

 

Według Szostkiewicza, dla PiS idealny świat to "Wielka Polska w małej Europie zredukowanej do wspólnego rynku i wieczny sojusz z USA pod rządami prawicy". Publicysta przypomina, że w sondażach nadal zdecydowana większość Polaków popiera obecność w UE. Bo doceniają choćby podróżowanie bez wiz i otwarte dla nas zagraniczne rynki pracy. 

Ale pierwsze efekty gry na obrzydzenie Unii już widać. "W najmłodszym pokoleniu przybywa zwolenników KukizaKorwin-Mikkego. Dla nich Polska poza Europą to żaden problem. W innych grupach wiekowych też znajdziemy podobną postawę. Wyprowadzanie Polski z Unii może się PiS-owi udać" - podsumowuje publicysta "Polityki".

"Saryusz-Wolski pionkiem w grze Kaczyńskiego"

TOK FM PREMIUM