"Saryusz-Wolski ma takie szanse zająć pozycję Tuska, jak Misiewicz zostać prezydentem USA"

Wg Andrzeja Celińskiego, "Kaczyński nie spali się ze wstydu" z powodu kompromitującej rozgrywki wokół Donalda Tuska. Jak ocenia, ew. wybór Tuska na szefa Rady Europejskiej będzie dla prezesa PiS argumentem " dla porzucenia Europy na rzecz azjatyckich stepów". "Z Polakami jako zakładnikami jego omamów" - pisze Celiński na blogu.

Andrzej Celiński przyznaje, że Donald Tusk przez swój "bezideowy pragmatyzm" nie należy do jego ulubionych polityków. Ale jego pracę w Brukseli trudno jest krytykować. "Przewodniczącym Rady Europejskiej jest zadziwiająco sprawnym, a najważniejszych dla Europy i Polski sprawach – czujnym i efektywnym, jego pozycja współtworzy prestiż i naszej Ojczyzny" - ocenia na blogu w serwisie Polityka.pl.

Dla Celińskiego, atak na Tuska w wykonaniu rządzących to przykład "szaleńczej, anachronicznej, szkodliwej dla Polski" polityki. "Saryusz-Wolski ma takie szanse zająć pozycję Tuska, jak Bartłomiej Misiewicz zostać prezydentem USA" - uważa były parlamentarzysta i działacz podziemnej Solidarności.

Celiński uważa, że kapitulacja przywódców państw UE przed Kaczyńskim i PiS byłaby katastrofą. "Wierzę, że Rada Europejska nie ugnie się przed człowiekiem, który uzurpuje sobie wielkość i buduje religię opresji wobec ludzi wolnych, zmyśleń, nieprzeżytego, malowanego fałszywymi barwami bohaterstwa" - napisał na blogu.

Po przegranej,  w walce o strącenie Tuska z unijnego stanowiska, "Kaczyński nie spali się ze wstydu".

"Będzie miał argument dla porzucenia Europy na rzecz azjatyckich stepów. Z Polakami jako zakładnikami jego omamów. A jeśli otrzeźwieją, gotowe będą już wojska Macierewicza. Jak niegdysiejszy KBW (dla młodych: Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego)" - podsumowuje Andrzej Celiński.

Kraśko: PiS właśnie rozkłada Tuskowi czerwony dywan do kampanii prezydenckiej

TOK FM PREMIUM