"Rząd trąbił, że wstajemy z kolan, a jesteśmy partaczem" - Passent o przegranej PiS ws. Tuska

"Rząd trąbił, że wstajemy z kolan, nasz głos się liczy, a okazało się, że jesteśmy nic nie liczącym się partaczem. 27:1 to wynik jeszcze gorszy, niż uzyskali wczoraj gracze PSG w meczu z Barceloną" - komentuje Daniel Passent. Wg publicysty, wygrana Tuska to "radosna chwila w tych czasach niezbyt pogodnych".

Wyniki głosowania w Brukseli to cios dla PiS. Ani walory Jacka Saryusz-Wolskiego, ani list premier Szydło nie zrobiły wrażenia na przywódcach państw UE. Polskiemu rządowi nie udało się nikogo namówić, do głosowania przeciwko Donaldowi Tuskowi.

"Zamiast kompromitacji Tuska mamy kompromitację polskiej dyplomacji. Nie mamy się z czego cieszyć – Polska oficjalna, Polska Kaczyńskiego, Szydło  Waszczykowskiego – rujnuje wizerunek naszego kraju, który rzucił wszystkie swoje siły przeciwko rodakowi na jednym z najważniejszych stanowisk w Europie" - komentuje na blogu Daniel Passent.

Według publicysty "Polityki", z tak druzgocącej przegranej powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.

"Rząd trąbił wszem i wobec, że wstajemy z kolan, stajemy się liczącym graczem, nasz głos się liczy, a okazało się, że jesteśmy nic nie liczącym się partaczem.  Rząd przeznacza sto milionów złotych rocznie na naprawę wizerunku. Najlepsze (i najtańsze) co może po tej aferze zrobić, to dymisja premier i ministra spraw zagranicznych" - podsumował Passent na blogu w serwisie Polityka.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (122)
"Rząd trąbił, że wstajemy z kolan, a jesteśmy partaczem" - Passent o przegranej PiS ws. Tuska
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 56

  Rząd wstał z kolan ale gdzieś po drodze spodnie spadły poniżej kostek. Wstał i stoi z gołą pupą.

 • leszek.30

  Oceniono 56 razy 50

  I wyszło tak, jak z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP... PiS, Rydzyk, Biskupi, judzili, szczuli, składali fałszywe donosy, pluli, wylewali pomyje..itd..itp. Tak tym wkurzyli Polaków , że WOŚP odniósł ogromny sukces..! .. Tak samo jest dziś z wyborem D.Tuska.... Zwycięstwo cywilizacji, nad buractwem , łajdactwem PiS-bolszewii i ich wódz Pucz-Kaczyńskiego..!!!

 • lawski

  Oceniono 42 razy 34

  Za sprawą Kaczyńskiego po raz pierwszy od kilkuset Polska nie ma w Europie ani jednego sojusznika. Za chwile na agencie będą stawały sprawy dot. budżetu na następne lata. Słyszymy już głosy, że państwa, które nie przestrzegają wartości europejskich nie mogą liczyć na pozytywne traktowanie. Jakie wnioski dla Polaków. Proste - przepędzić na zbity pysk Kaczyńskiego i jego zwolenników.

 • elenem

  Oceniono 35 razy 33

  Wstaniemy z kolan i dumnie podniesiemy głowę ....kiedy PISu sie pozbedziemy ! W dniu kiedy to sie stanie, osobiście powiesze polska flagę na moim domu. Czekam. :)

 • white_lake

  Oceniono 31 razy 29

  pis to nie Polska, to tylko wrzód na dupie Polski,
  duży i bolesny, ale kiedyś pęknie

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 31 razy 29

  Anglia oddała jeszcze ostatni raz swój głos. W obronie Europy, jej wartości, przeciwko radykalnym partiom i ich przywódcom, którzy są tylko wielkim nieporozumieniem w historii.

 • obeznany

  Oceniono 31 razy 29

  Niestety, w mediach zachodnich za dzisiejszy syf obwiniana jest POLSKA. Czy nam się to podoba czy nie.
  Wszyscy przezz tych durni przegrywamy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 35 razy 29

  Rząd może sobie trąbić, że wstajemy z kolan, ale to Szydło publicznie została przez swojego szefa jak dżdżownica przeczołgana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX