"Pisowskie liberum veto nie przeszło" - Szostkiewicz o wygranej Tuska

"Polska pisowska nie chciała Tuska, Europa unijna stanęła za Polakiem. 'Zdradziła' premier May i Grupa Wyszehradzka, włącznie z premierem Orbanem. Dyplomacja polska pod zarządem min. Waszczykowskiego pokazała, jak izolowana jest Polska pisowska" - komentuje Adam Szostkiewicz.

Wyniki głosowania w Brukseli nie pozostawia wątpliwości, jaki jest podział sił w UE. "Pisowskie liberum veto nie przeszło. Dyplomacja polska pod zarządem min. Waszczykowskiego pokazała, jak izolowana jest Polska pisowska" - komentuje Adam Szostkiewicz na blogu w serwisie Polityka.pl.
Zdaniem publicysty, po dotkliwej porażce w Brukseli prezes PiS "musi wybrać". "Unia z Tuskiem czy dalsze sianie w Unii zamętu. W tym PiS ma doświadczenie, więc szykujmy się na kampanię nienawiści przeciwko Tuskowi i przeciwko brukselskim ;elitom'. W kraju i poza jego granicami" - pisze Szostkiewicz.

Publicysta nie ma wątpliwości, że wybór Donalda Tuska "to dobra wiadomość nie tylko dla tej większości Polaków, którzy byli przeciwko rozbijackiej intrydze pisowskiej".. Według Adama Szostkiewicza, to także dobra wiadomość dla opozycyjnych ugrupowań, które nie tylko krytykują PiS za łamanie zasad demokracji, ale też zapewniają o swoim prounijnym kursie.

"PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii, aby przejąć nad krajem całkowitą kontrolę polityczną. Z Tuskiem nadal w Brukseli musi albo przyspieszyć, albo odpuścić" - podsumowuje publicysta "Polityki".

"Zostaniemy nazwani zdrajcami" - Wałęsa o tym, jak PiS będzie rozliczał się z sympatykami Tuska CZYTAJ WIĘCEJ>>>

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (190)
"Pisowskie liberum veto nie przeszło" - Szostkiewicz o wygranej Tuska
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 54 razy 48

  Szydło - groteskowa kwoka. Jest tak śmieszna że gdy słuchałem wczoraj jej kretyńskich wywodów o zasadach i respektowaniu prawa to siedziałem jak zaczaowany. Zdemolowała TK, za nic ma Komisję wenecką, nie publikuje wyroków, przyklepuje wszystko co kurdupel przykaże. I ona ma czelnosć wymagać czegoś od UE? To jest coś nieprawdopodobnego. Ta bezczelnosć, chamstwo i zwykła głupota. I to wszystko robi matka księdza. Niewiarygodne

 • newpatric

  Oceniono 41 razy 33

  Nie mówcie, że to rząd Polski, jeśli już to albo rząd tymczasowy albo pisowski.

  Polska JEST I BEDZIE częścią Europy i nic to nie pomogą chęci Kaczyńskiego by nas oderwać.

 • louisciffer

  Oceniono 34 razy 28

  Potraktowano Brochę tak jak należy, czyli jak śnieg z ubiegłego roku.

 • marudna.maruda

  Oceniono 32 razy 26

  Europa pokazała prezesowi, że jego władza poza granice nie sięga. Pokazała, że sposób sprawowania rządów w Polsce nie podoba się w Europie. Tak naprawdę to wczoraj Kaczyński dostał z buta... Ale ego prezesa jest tak rozrośnięte dzięki bezkarności w kraju, że krytyki i uwag nie przyjmuje. Na domiar wszystkiego wysyła do PE posłańców, ktorzy bezmyslnie, ślepo wykonują polecenia prezesa, za nic mając miliony Polek i Polaków i ośmieszając na szczęście tylko siebie i PiS na międzynarodowej arenie. Dzięki Tuskowi na ważnym europejskim stanowisku przynajmniej w Europie będzie wiadomo, że poza wyznawcami prezesa w kraju są też coraz liczniejsi normalni ludzie.

 • newpatric

  Oceniono 35 razy 25

  Polska ma dwie możliwości wybory: Unia albo Rosja.

  Kaczyński pracuje by zniszczyć relacje Polski z Unią i na razie mu się udaje.

  Na szczęście w Unii mamy D. Tuska.

 • newpatric

  Oceniono 28 razy 24

  Teraz czas na zablokowanie dopłat z EU dla kościoła (największy prywatny właściciel ziemski w Polsce, corocznie dostają setki milionów euro dopłat).

  Jak biskupi zobacza, że Unia przykręca kurek z pieniędzmi to w 5 minut wyrzucą Kaczyńskiego na śmietnik.

  Czas nacisnąć kościół, to realna władza nad Kaczyńskim.

 • kotprezesa

  Oceniono 29 razy 23

  Wycie piSSowsko-putinowskich małp...
  Bezcenne.

 • szmul.bender

  Oceniono 29 razy 23

  Po raz pierwszy od dłuższego czasu sluchanie jazgotu PISu sprawia mi przyjemnosć

 • larsek

  Oceniono 28 razy 20

  Pamiętajmy o tym, ze 2 szeregu, ale inicjatorem tego blamażu stoi kościół watykański. Oni są największym beneficjantem tej sprawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX