"Pisowskie liberum veto nie przeszło" - Szostkiewicz o wygranej Tuska

"Polska pisowska nie chciała Tuska, Europa unijna stanęła za Polakiem. 'Zdradziła' premier May i Grupa Wyszehradzka, włącznie z premierem Orbanem. Dyplomacja polska pod zarządem min. Waszczykowskiego pokazała, jak izolowana jest Polska pisowska" - komentuje Adam Szostkiewicz.

Wyniki głosowania w Brukseli nie pozostawia wątpliwości, jaki jest podział sił w UE. "Pisowskie liberum veto nie przeszło. Dyplomacja polska pod zarządem min. Waszczykowskiego pokazała, jak izolowana jest Polska pisowska" - komentuje Adam Szostkiewicz na blogu w serwisie Polityka.pl.
Zdaniem publicysty, po dotkliwej porażce w Brukseli prezes PiS "musi wybrać". "Unia z Tuskiem czy dalsze sianie w Unii zamętu. W tym PiS ma doświadczenie, więc szykujmy się na kampanię nienawiści przeciwko Tuskowi i przeciwko brukselskim ;elitom'. W kraju i poza jego granicami" - pisze Szostkiewicz.

Publicysta nie ma wątpliwości, że wybór Donalda Tuska "to dobra wiadomość nie tylko dla tej większości Polaków, którzy byli przeciwko rozbijackiej intrydze pisowskiej".. Według Adama Szostkiewicza, to także dobra wiadomość dla opozycyjnych ugrupowań, które nie tylko krytykują PiS za łamanie zasad demokracji, ale też zapewniają o swoim prounijnym kursie.

"PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii, aby przejąć nad krajem całkowitą kontrolę polityczną. Z Tuskiem nadal w Brukseli musi albo przyspieszyć, albo odpuścić" - podsumowuje publicysta "Polityki".

"Zostaniemy nazwani zdrajcami" - Wałęsa o tym, jak PiS będzie rozliczał się z sympatykami Tuska CZYTAJ WIĘCEJ>>>

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją

TOK FM PREMIUM