Tym: Finansowe i ideologiczne wspieranie Kościoła nie zna granic wstydu

Stanisława Tyma oburza, że za rządów PiS , uroczystości i święta religijne "uzyskują oficjalny państwowy status". A do tego dochodzi sytuacja w spółkach Skarbu państwa i ministerstwach, które nie stronią do religijnego zaangażowania.

Doskonałym przykładem jest uroczystość w Ministerstwie Rozwoju, której patronował min. Henryk Kowalczyk, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

W siedzibie resortu  Ruchu Światło-Życie. wręczał statuetki „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. "Jedną z nich dostał prof. Bogdan Chazan za niezłomną obronę życia nienarodzonych. Powinno być czymś normalnym, że tego typu gale odbywają się w rządowych gmachach - te nieprawdopodobne słowa wygłosił rozwojowy, jak widać, minister Kowalczyk" - pisze Stanisław Tym w najnowszym numerze "Polityki".

Jak ocenia felietonista i satyryk, również władza ustawodawcza często daje wyraz swemu religijnemu zaangażowaniu. Mamy więc m.in. "propozycję uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich".

Przypomnijmy, że parlamentarna większość nie zgodziła się by, rok 2017 był rokiem Bolesława Leśmiana. Ale zgodzili się, na uczczenie "Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej w 300. rocznicę tego wydarzenia".

"Bezczelność wyłazi z każdego kąta"

Stanisław Tym przypomina też o przydzielenie przez metropolitę gdańskiego "abp. Głódzia grupie Lotos (spółce Skarbu Państwa) specjalnego duszpasterza". Inna państwowa spółka "Polska Wytwórnia papierów Wartościowych zafundowała sobie konferencje pod hasłem: 'Nie ma Europy bez krzyża'. Jeden z prelegentów ks. dr Ireneusz Skubiś ustalił, że Polska musi utrzymać chrześcijańska tożsamość starego kontynentu, na którym nie będzie żadnego Mahometa, Marksa, Engelsa i 'genderystów'" - przypomina Stanisław Tym.

"Przenajświętsza bezczelność wyłazi na nas z każdego kąta" - podsumowuje felietonista "Polityki", oceniając, że w dzisiejszej Polsce "finansowe i ideologiczne wspieranie Kościoła nie zna granic wstydu".

'Mocne słowa biskupa: Nie zbudujemy państwa, w którym będzie jedna grupa etniczna, jedna cywilizacja i jedna religia"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (147)
Tym: Finansowe i ideologiczne wspieranie Kościoła nie zna granic wstydu
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 71 razy 67

  To największa zaraza jak mogła spotkać ten i tak nie za mądry naród, to nie jest nie przyzwoite, to jest profanacja przyzwoitości na własne życzenie, biedny durny naród.

 • lubiedobrze

  Oceniono 61 razy 59

  A Terlecki, znany w Krakowie libacjonista, ma bardzo uduchowiony wyraz twarzy. Taki rzekłbym metafizyczny.

 • jezierskiadam

  Oceniono 62 razy 58

  Ręką rękę myje.
  Tylko partia antykościelna ma szansę na obalenie kaczyzmu.
  Program:
  1) Zerwanie konkordatu.
  2) Usunięcie religii ze szkół.

 • jezierskiadam

  Oceniono 55 razy 53

  Niech wszyscy pamiętają, że to Jezus za pośrednictwem epidiaskopu i kleru namówił Polaków do głosowania na PiS.
  - Trzeba to stale przypominać. - JAK MANTRĘ !!!

 • ryyys

  Oceniono 51 razy 49

  No cóż, idą ręka w rękę, bo i PiS i KK odwołują się do tej kategorii ludzi, którą nazywają ciemnym ludem.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 48 razy 46

  Warto pamiętać, że nie są to praktyki wymyślone przez PiS. Owszem, poprzednie rządy ustępowały obecnemu rozmachem, ale każdy jeden robił dobrze Kościołowi i tym samym źle Polsce.

 • lubiedobrze

  Oceniono 45 razy 43

  Wierchuszka PiS na procesji ku czci zdrajcy, który został świetym za sprawą kościelnej propagandy. Znamienne.

 • eski57

  Oceniono 40 razy 38

  - wygranie wyborów Kaczyńskiemu przez k. Instytucjonalny i o Rydzyka kosztuje ; "bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa" - TO , gdyby ktoś miał wątpliwości ..

 • jotys

  Oceniono 38 razy 36

  krajem rządzi kk, pis jest tylko od zamiatania i całowania po rączkach za ochłapy z pańskiego stołu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX