Siedlecka: PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu

"'Ekspertyzy' PiS ma na każdą okazję" - pisze na blogu Ewa Siedlecka, komentując słowa Witolda Waszczykowskiego ws. wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej. Minister stwierdził, że ma ekspertyzę dowodzącą "fałszerstwa" wyborów.

Ewa Siedlecka na blogu w serwisie Polityka.pl odnosi się do słów szefa polskiej dyplomacji, który nazwał wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej "fałszerstwem". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"'Ekspertyzy' PiS rzeczywiście ma na każdą okazję" - ocenia dziennikarka. Te dotyczyły, jak wymienia, m.in. wyboru przez PiS nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego czy obalenia opinii Komisji Weneckiej w sprawie reformy tegoż Trybunału. "Nie poznaliśmy jeszcze najnowszej ekspertyzy PiS dowodzącej fałszerstwa przy wyborze Tuska, ale prawdopodobnie jest równie kreatywna" - zaznacza.

"Zły i dobry ubek"

Siedlecka zarzuca partii rządzącej, że upomina się o unijne procedury, a sama przeprowadziła chociażby głosowanie z 16 grudnia, które zdaniem publicystki było "hucpą". Podobnie ocenia wybór nowej prezes TK - miał odbyć się "z naruszeniem chwilę wcześniej uchwalonego – przez sam PiS – prawa".

Waszczykowski to "zły ubek", który mówi o sfałszowaniu wyborów do RE. Ale zaraz pojawia się "dobry ubek", czyli minister Konrad Szymański, mówiący, że wybór Tuska to "wada polityczna", nie "prawna". "PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu" - podsumowuje Siedlecka.

Gursztyn o ekspertyzach PiS ws. wyboru Tuska: To przewodniczący RE z przetrąconą nogą

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
Siedlecka: PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 37 razy 29

  PiS wstał? PiS leży plackiem przed prezesem. Co gorsza, leżą nasze najwyższe władze państwowe przed tym polskęzbaw. A on w zaciszu swojego chronionego mieszkania cieszy się, że ma ich w garści i karty rozdaje. A on się raduje, że tworzy historię, choć smutna to historia kraju, który odwrotnie niż cały świat idzie w średniowiecze.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 22

  Bardzo dobrze tą pisowską bandę paździochów podsumował Frasyniuk, członkowie wielkiej Solidarności woleli umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach, oni nie muszą z nich ciągle wstawać tak jak wielki Nieinternowany, co to spał do południa

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 30 razy 20

  Tę ekspertyzę sporządził niejaki Binienda?
  A jeżeli chodzi o wstawanie z kolan, to niektórzy są takiego formatu (i nie mam na myśli tylko wzrostu), że nawet jak wstaną, to nadal są na wysokości rozporka Putlera.

 • munaciello

  Oceniono 23 razy 19

  PiS wciąż wstaje z kolan.
  Dlatego cały czas znajduje się na czworakach.
  To ciągłe raczkowanie tych gó...arzy niczego dobrego dla Polski nie wróży.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 17

  Rydzyk ma podobno ekspertyzę na to że Kaczyński jest de facto, wysokim, przystojnym i wysportowanym blondynem, za którym kobiety szaleją :-)

 • wicipinski

  Oceniono 25 razy 17

  W Tworkach jest już tworzony oddział dla chorych widzących wszędzie spiski i szastających urojonymi ekspertyzami. Po wyborach może nie starczyć w nim miejsc.

 • klikon55

  Oceniono 26 razy 16

  Przy tym wstawaniu z kolan pis rozbił sobie głowę. Zresztą, chyba jeszcze więcej klęczą w Toruniu.

 • tur_ok

  Oceniono 26 razy 16

  Pamiętam jak kiedyś Kaczyński powiedział "że Polskę można posprzątać nawet brudną ścierką" no i mamy brudne ścierki na stanowiskach jak wykonają robotę Prezes wywali to na śmietnik jak każdą brudną ścierkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX