Siedlecka: PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu

"'Ekspertyzy' PiS ma na każdą okazję" - pisze na blogu Ewa Siedlecka, komentując słowa Witolda Waszczykowskiego ws. wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej. Minister stwierdził, że ma ekspertyzę dowodzącą "fałszerstwa" wyborów.

Ewa Siedlecka na blogu w serwisie Polityka.pl odnosi się do słów szefa polskiej dyplomacji, który nazwał wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej "fałszerstwem". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"'Ekspertyzy' PiS rzeczywiście ma na każdą okazję" - ocenia dziennikarka. Te dotyczyły, jak wymienia, m.in. wyboru przez PiS nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego czy obalenia opinii Komisji Weneckiej w sprawie reformy tegoż Trybunału. "Nie poznaliśmy jeszcze najnowszej ekspertyzy PiS dowodzącej fałszerstwa przy wyborze Tuska, ale prawdopodobnie jest równie kreatywna" - zaznacza.

"Zły i dobry ubek"

Siedlecka zarzuca partii rządzącej, że upomina się o unijne procedury, a sama przeprowadziła chociażby głosowanie z 16 grudnia, które zdaniem publicystki było "hucpą". Podobnie ocenia wybór nowej prezes TK - miał odbyć się "z naruszeniem chwilę wcześniej uchwalonego – przez sam PiS – prawa".

Waszczykowski to "zły ubek", który mówi o sfałszowaniu wyborów do RE. Ale zaraz pojawia się "dobry ubek", czyli minister Konrad Szymański, mówiący, że wybór Tuska to "wada polityczna", nie "prawna". "PiS wstał z kolan, ale Polskę wdeptał poniżej poziomu" - podsumowuje Siedlecka.

Gursztyn o ekspertyzach PiS ws. wyboru Tuska: To przewodniczący RE z przetrąconą nogą

DOSTĘP PREMIUM