Komentarze (154)
Hartman: Kaczyński nie cierpi biskupów dokładnie tak samo jak oni jego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kotmiki

  Oceniono 7 razy 5

  Kościół i religie to największe plagi na tej ziemi ;od wieków szkodzą swoim wyznawcom ,hamują rozwój i postęp ,poniżają myślących odmiennie.
  gardzę polskim kościołem katolickim i jego aparatczykami wzbudzają oni we mnie gigantyczne wręcz obrzydzenie

 • w.s3

  Oceniono 5 razy 5

  Już nie tylko PiS-hejtrrzy ale i rycerze Kółek Różańcowych zasiedli przed klawiaturami.

 • kotmiki

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński wywodzi się z rodziny zdecydowanie antyklerykalnej wręcz komuszej ,jego wujowie umacniali władzę ludową działając w bezpieczeństwie publicznych ,tatko szkolił kadry partyjne ; nasączony jest leninem jak gabka;dobrze jednak wie,ze przymilając się do K można dorwać się do koryta a może nawet osłabić czarnych ;ta gra w kotka i myszkę właśnie się toczy; Polska dotknięta jest głęboką patologią religijna więc będzie ciekawie i wesoło!!!

 • cob22

  Oceniono 4 razy 4

  Problem w tym ze ten katolicyzm jest plytki a patriotyzm histeryczny.
  Wiekszosci Polakom wystarczy rozpamietywana historia dawnej swietnosci przodkow a rzadzacy do tego jeszcze te historie zmieniaja, falszuja i interpretuja.

 • kociewiak999

  Oceniono 4 razy 4

  ..przykro patrzec jak czlowiek z zadra nienawisci w sercu mowi o Bogu zaslania sie krzyzem i udaje chrzescijanina - katolika !!!

 • tadjan

  Oceniono 6 razy 4

  doopa już się kaczorowi pali...... pytanie na ile jeszcze zniszczeń mu pozwolimy!

 • 99makabra1977

  Oceniono 10 razy 4

  Kasa nie ma uczuć. A Watykan coraz coraz więcej.

 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 3

  super komentarze. Wiecie Moi Drodzy swoimi wypowiedziami sami sobie dajecie odpowiedz na to, czemu w Polsce wlasnie tak jest jak jest. I nigdy się to nie zmieni, bo wlasnie taki mental, jaki zaprezentowaliście tworzy aberracje zwana polska rzeczywistoscia.
  Nie przeszkadza Wam smog i to, ze dusi Was i Wasze dzieci, macie gdzies ludzi, którzy sa mniej zaradni od Was, bo starzy, umysłowo nie tak bystrzy, bo nie maja "ukladow".
  Chcecie, żeby "ktoś" wszystkie problemy za Was zalatwil, jak się uda, to się chętnie sami podwiesicie, ale żeby robil to ka milusio, lagodnie, żeby wam procesu trawienia i wyprozniaia nie zaklocil. Nie przyszlo Wam do glowy, ze wladza nas wszystkich wlasnie dlatego traktuje z buta, bo wie, że lubimy po milusiu i lagodnie, bron Boze zadnych radykalnych ruchow.
  Powiem Wam wprost - jesteście urodzonymi niewolnikami, którzy zyja tylko po to, aby Wasi panowie mogli sobie Waszym kosztem pedzic wygodne zycie.
  I teraz walcie minusy, bo to bezpieczne w wirtualu, w realu macie królicze serca

 • zoro_wieczorowo_poro

  Oceniono 3 razy 3

  Kościół go nie cierpi, wyznawcy się go boją i też go nie cierpią, o normalnych ludziach powiedzieć że go "nie cierpią" to mało. Kto więc go do tej dyktatorskiej władzy wydźwignął. Suweren? A kto to taki zatem?

 • kangurzyca13

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie dlatego, ze biskupi i Kaczor sa zbyt do siebie podobni i okupuja te sama nisze ekologiczna. Jak sie blizej przyjrzec to Jar ir Kacz ma wiele wspolnego z biskupami - wiek (70+), brak elementarnego pojecia o funkcjonowaniu rodziny (w zyciu nie robil zakupow, nie pracowal, nie ma zony ani dzieci), upodobanie do urodziwych mlodziankow, przeswiadczenie o wlasnej nieomylnosci...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 3

  Wychodząc od twierdzenia, że Rzeczpospolita zgodnie z obowiązującym prawem jest monarchią, a nie republiką i w związku z tym głową państwa jest aktualnie Jego Ekselencja Interrex należy się spodziewać, że pisiory i endecy jako ruchy quasi-rewolucyjne, antymonarchistyczne i antyrojalistyczne, zostaną przez kler wymanewrowani i potraktowani instrumentalnie.

  Świat się kończy. Okazuje się, że w pewnych fundamentalnych kwestiach z poglądam profesora Hartamana się zgadzam.

 • kotmiki

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński to zdeklarowany ateista zresztą pochodzi z takiej rodziny ,przystroił się w kwiatki rzekomego katolika obiecuje złote góry KrK w Polsce bo chce go zniszczyć jak Bierut i Gomułka czy Moczar

 • emeni

  Oceniono 6 razy 2

  Dla mnie to plus dla Kaczyńskiego, bo też ich nienawidzę, tyle że ja nie mam powodu tego ukrywać a on traktuje czarną sotnie jak narzędzie polityczne do zagania owiec i baranów do głosowania na PiS. W sumie normalna polityka. W momencie kiedy PiS zauważy że kościół słabnie a lud przestaje odwiedzać kruchty, kopnie bez żalu w doope pachołów watykańskich jako zbędny element.

 • 99makabra1977

  Oceniono 4 razy 2

  Ja tez uważam , że za ogrzewanie z dużo płacę, zysk firmy ogrzewającej sięga 100% Ale nie mam innego wyjścia. Jarek nie może wprowadzić z dnia na dzień wiary Polaków na tę którą wyznawał do 1989 r.

 • belzebub1001

  Oceniono 5 razy 1

  Nic o tym, ktorego musza lubic i prezes i bepe? Strach wymienic jego IMIE?

 • mario-radyja

  Oceniono 1 raz -1

  Powiedział czołowy wojujący ateista III RP.

 • tomaszmo23

  Oceniono 4 razy -2

  Pusty smiech ogarnia czlowieka gdy slucha tych kretynow

 • sosna_pospolita

  Oceniono 3 razy -3

  a kto ciebie hartman zboczencu cierpi ?

 • siekieraaxe

  Oceniono 5 razy -3

  hartman albo kaczynski,
  chora alternatywa nieszczesnego kraju.

 • lubella69

  Oceniono 9 razy -3

  Coś o poczynaniach rodaków pana hartmana, normalnie zatkało mnie gdy to zobaczyłam:
  google: palestynskie-dzieci-pochowane-zywcem-israel-defense-forces.html

 • westgreg

  Oceniono 9 razy -3

  Prof Jan chciał dobrze, ale przykładanie tak podstawowych ludzkich miar do rozgrywek politycznych (tych nie dla oczu szerokiej publiczności) jest cokolwiek naiwne. Filozofowi można to wybaczyć.

 • dryl1

  Oceniono 7 razy -3

  No niektórzy wierzą w Lenina wiecznie żywego, chociaż syfilityka.

 • n29a

  Oceniono 5 razy -3

  Może zacny wyimek sprzed lat dziewięciu, trzy razy trzy, jak by to ujął Adaś Miałczyński... Jasiu Pospieszalski, obiektywny nocnikarz, rozpytuje Naczelnika in spe:

  - Jak już jesteśmy przy świętach - czy PiS wzorem innych dużych partii odprawiało rekolekcje wielkopostne?

  - Rekolekcje wielkopostne to jest przedsięwzięcie katolika i to jest przedsięwzięcie indywidualne. Relacja z bogiem jest relacją jednostkową, osobistą każdego z nas, a nie relacją grupową, a już w szczególności nie poprzez grupy o charakterze politycznym. Nie mieszajmy porządków. Kiedyś bardzo się śmiano z pewnej partii, która te porządki mieszała. Dzisiaj inna partia, na której czele stoją ludzie, no, mający kiedyś, powiedzmy sobie, no, skomplikowany stosunek do kościoła, wyprawia się na rekolekcje... Oczywiście nie twierdzę, że w tym jest coś złego, ale uważałbym, że to by było poważniejsze gdyby się o tym po prostu nie mówiło, gdyby się nie czyniło z tego informacji... no, w istocie o charakterze politycznym. My, w ogromnej mierze składamy się z... tworzymy zespół ludzi wierzących i praktykujących i oczywiście ja też do nich należę, ale, powtarzam, wyraźnie te dwie sfery oddzielamy. Ale, kiedy dzisiaj mieliśmy tak zwane jajko, to oczywiście ksiądz był i wygłosił bardzo ważną, krótką, ale, no, bardzo mi się podobającą, mądrą naukę.

  - Co pan z niej zapamiętał najważniejszego?

  - No, przede wszystkiem, zapamiętałem to, że kościół jako związek wiernych zawsze będzie miał kłopot z logiką... ale proszę mi dać dokończyć... z racjonalnym przedstawieniem tego wydarzenia, które w dziejach zbawienia jest najważniejsze, to znaczy ze śmiercią Chrystusa na krzyżu. Że, jak to mówił ksiądz, będziemy się o tego zmarłego na krzyżu Chrystusa potykać, bo tego się nie da wyjaśnić w racjonalnych kategoriach, ale to właśnie jest wiara.

 • bobdywro

  Oceniono 6 razy -4

  Hartman za to ciebie wszyscy kochają : ) .

 • lubella69

  Oceniono 10 razy -4

  Może pan Hartmann wypowie się w jakim celu Kongres Żydów Amerykańskich (AJC) otworzył w Warszawie siedzibę ? Podobno Duda wysłał im list powitalny? Pytam tylko, co amerykańscy Żydzi robią w Warszawie? Będą zajmowac się zbawieniem dusz amerykańskich żołnierzy mojrzeszowego rytu??? Powiedz pan jak to się ma do wzrostu ratingów u żydowskich banksterów. Panie, koszerny, poopowiadaj o tym, o tych rabinach, a nie o biskupach...

 • qwardian

  Oceniono 8 razy -4

  Ty bliskowschodnia mendo z odbytu wielbłąda. Ty zakichany pastuchu i kozojebco pustynny. Odp. Się od biskupów, bo skończysz na ruszcie jak to miało już miejsce kiedyś za podobne wypowiedzi…

 • emillo333

  Oceniono 7 razy -5

  profesor żydek plecie od rzeczy, kompletny idiota

 • n29a

  Oceniono 13 razy -5

  Pan Profesor naoglądał się "Defilady" i zmierzył poddanych Wielkiego Wodza swoją miarą. Otóż błąd, i to gruby.

 • outsider44

  Oceniono 17 razy -5

  Trochę to wygląda jak wróżenie z fusów. Autor nie powołuje się na jakiekolwiek rozmowy z którymkolwiek biskupem, a tym bardziej z Jarosławem K. Że ego ma prezes odwrotnie proporcjonalne do wzrostu, wie w Polsce każdy. Ze biskupi traktują kolejne rządy instrumentalnie, też wiadomo. Kogo mogą doić, tego się trzymają. Z kolei Jarosław K. daje nie swoje, więc i duchowych rozterek nie przeżywa. Chciałby Polskę zapełnić rodzinnymi pomnikami, chyba już i lud ciemny to zauważył. Tu wszędzie zgoda. Tylko skąd ta śmiała teza, że tak naprawdę to się nawzajem nie znoszą? Są sobie potrzebni i uzupełniają się nawzajem, będąc w zasadzie siebie warci. Więcej tu widzę sympatii niż antypatii.

 • ale_thru

  Oceniono 6 razy -6

  Moze Hartmann trzymalby sie lepiej analiz politycznych, bo na razie sie wypowiada jak domorosly psycholog.

 • jacekkolech

  Oceniono 15 razy -7

  My, Polacy kochamy naszych żydowskich przyjaciół i dziękujemy za ich nieustanne pouczenia jak mamy żyć w swoim kraju.
  Szalom.

 • emillo333

  Oceniono 10 razy -8

  dziwne ze ten żydek nie krytykuje swojego kraju Izraela np za to co robi w Palestynie, za to ze to panstwo wyznanowe gdzie jest wielu pedofilów wsród ortodoksyjmych rabinów a ciagłe przyczepia sie do Polaków i wszystko mu sie nie podoba w Polsce. Won do Izraela w takim razie jak ci sie tutaj nie podoba !

 • emillo333

  Oceniono 10 razy -8

  żydki maja to straszną cechę że chcieliby narzucać swoje poglady innym i to czesto brutalną siłą jak w Palestynie

 • losiu4

  Oceniono 12 razy -8

  o! pan hartman znowu dał głos... ciekawe czy jego analizy są równie "trafne" jak poprzednie :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • lajdan

  Oceniono 10 razy -8

  odezwał sie pierwszy wierzący...

 • wiesscar

  Oceniono 10 razy -8

  "Kościół wie doskonale, że endecy traktują katolicyzm czysto instrumentalnie, a Kaczyński nie cierpi biskupów dokładnie tak samo jak oni jego."
  Kaczyński nie jest endekiem. Jest piłsudczykiem.
  Endecy to dość szeroki ruch ideowy. Na pewno są endecy mocno wierzący katolicy i są endecy ateiści.
  Endecja się troszczy o naród polski a KK troszczy się o zbawienie ludzi. Endecy to mniejszy zbiór niż KK.

 • wlomat1

  Oceniono 14 razy -8

  P. Hartmann - księża w sutannach i zakonnice w habitach wciąż bezczelnie chodzą po ulicach.
  Może jakaś akcja bezpośrednia ?>?>?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 17 razy -9

  Kaczyński = Endek?
  Hartman powinien wrócić do szkoły podstawowej.
  Kaczyński = Piłsudczyk {szczególnie taki w wersji po śmierci owego} to tak, czyli coś w okolicach Mościckiego :D

 • kac

  Oceniono 10 razy -10

  Wypowiedział się specjalista w sprawach wiary...

 • mczes57

  Oceniono 10 razy -10

  Odwalcie się od Kościoła. Wreszcie Kościół nie daje w ciągnąć się w żadne polityczne gierki. Kościół nie jest PO ani PIS ,jest Chrystusowy. Won politykom od kościoła.

 • wuetend

  Oceniono 18 razy -10

  Prof. Jan "Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?" Hartman

 • kraig

  Oceniono 19 razy -15

  .
  Hatman wie co mysli Kaczynski bo mu Wróżbita Maciej powiedział a tarot nie kłamie.

 • gela1

  Oceniono 21 razy -17

  Hartman co Ty wiesz o biskupach, zakonnica na pasach Cię przerasta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX