Usłysz Swoją Szkołę. Pierwsza debata TOK FM w Białymstoku [ZAPOWIEDŹ]

Radio TOK FM rozpoczyna cykl debat o skutkach reformy edukacji. W ramach akcji "Usłysz swoją szkołę" odwiedzimy 9 polskich miast. Pierwszym na liście jest Białystok.

Pierwszego września system edukacji w Polsce czeka prawdziwa rewolucja. Znikną gimnazja, a system oświatowy wróci do formy sprzed 1999 r. Po ośmioletniej podstawówce uczeń będzie miał do wyboru czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum bądź dwustopniową zawodówkę. Przeforsowana przez obecne władze reforma dotknie tysięcy nauczycieli i pracowników szkół, ale przede wszystkim – ogromne rzesze młodych ludzi i ich rodziców.

Tylko w Białymstoku edukacyjna rewolucja dotknie kilkadziesiąt szkół. W tej chwili w mieście działają 23 publiczne gimnazja. Część z nich po 1 września zostanie połączona z podstawówkami, część z liceami, część stanie się zupełnie nowymi szkołami podstawowymi.

Dostosowanie sieci szkół do wymogów reformy kosztować ma miasto przynajmniej 6 milionów złotych.

Debata w Zmianie Klimatu

Podczas akcji „Usłysz swoją szkołę” odwiedzimy dziewięć polskich miast. Pierwszym przystankiem na trasie jest Białystok. Dzisiaj, 6 kwietnia, program TOK FM zdominują właśnie problemy tego miasta, ze szczególnym naciskiem na kwestie edukacyjne.

O białostockich i podlaskich szkołach będziemy tego dnia mówić w serwisach informacyjnych i podczas rozmów z ekspertami. Ale przede wszystkim podczas otwartej, transmitowanej na żywo debaty, która rozpocznie się o godzinie 18.

Debata odbędzie się w klubie Zmiana Klimatu przy Warszawskiej 6, poprowadzi ją Agata Kowalska. Więcej o wydarzeniu TUTAJ>>

Przyjdź na debatę Radia TOK FM, zadaj pytanie i dowiedz się wszystkiego. Przekaż swoje pytanie lub opinie już teraz: szkola@tok.fm i za pomocą aplikacji mobilnej Mikrofon TOK FM.

Więcej o akcji TUTAJ>>

TOK FM PREMIUM